Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Самотність у життєвому світі особистості: соціокультурний вимір

Самотність у життєвому світі особистості: соціокультурний вимір

Назва:
Самотність у життєвому світі особистості: соціокультурний вимір
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
Голота Борис Митрофанович
УДК 130.2
Самотність у життєвому світі особистості: соціокультурний вимір
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: Доктор філософських наук, професор
Білик Ярослав Михайлович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри
теорії культури і філософії науки
Офіційні опоненти: Доктор філософських наук, професор
Дяченко Микола Васильович,
Харківська державна академія ультури,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри філософії
Кандидат філософських наук, доцент
Прилуцька Алла Євгенівна,
Харківський аерокосмічний ніверситет
„ХАІ”, зав. кафедри українознавства
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії науки та культурології
(м. Київ)
Захист відбудеться 23.06.2004 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.06 при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці при Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 21.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Бортник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан самотності можна кваліфікувати як важливу частину життєвого світу людини, який, у свою чергу, особливим чином синтезує своєю сутністю результати сприйняття нею природнього і соціального середовища, різних проявів духовного універсуму, сукупності культурних артефактів, а також внутрішній духовний світ, який активно функціонує в її індивідуальній буттєвості та соціумі, в соціально-комунікативних процесах.
Сучасні філософські дослідження проблеми самотності як одного з найважливіших аспектів життєвого світу особистості, потрібні не тільки для правильного розуміння природи філософії та власне історії філософії. Слід підкреслити, що поняття самотності для аналізу деяких філософських проблем сучасності є не менш значущим, ніж для аналізу минулого. Тому тематика, що пов'язана з самотністю, викликає постійний інтерес не тільки у фахівців з історії філософії, але також у культурологів, психологів, педагогів, соціологів, етнографів тощо.
В сучасну добу поняття самотності як особливого стану особистості виходить за межі філософії і широко використовується також психологами, істориками, соціологами, педагогами, політологами, а також в деяких інших дисциплінах. Однак така дещо поширена інтерпретація змісту цього поняття і майже необмежене поле його використання не є чимось незвичайним. Грунтуючись на багатовікових традиціях філософських досліджень, названа проблема містить в собі значний евристичний та інструментальний потенціал.
Проблема сутності самотності індивіда в філософії традиційно пов’язувалася з особливостями світосприйняття людини, станом її душі, мотивацією вчинків та самосвідомістю. З вирішенням цієї проблеми були традиційно поєднані також філософські дослідження проблематики людської діяльності, свободи, суб’єктивності.
Однак актуалізація проблеми самотності в сучасній філософії пов’язана також, на нашу думку, з процесами розвитку багатьох напрямів і дисциплін сучасної культурології.
Зауважимо, що поняття, які органічно пов’язані з поняттям самотності, також неодноразово використовувалися як допоміжний понятійний інструментарій в окремих філософських дослідженнях.
Інакше кажучи, поняття, що пов’язані з осмисленням життєвого світу особистості, неодноразово використовувалися в контексті інших культурологічних, філософських, соціологічних, історичних, літературознавчих та інших досліджень (зокрема, наприклад, в екзістенціалізмі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Самотність у життєвому світі особистості: соціокультурний вимір

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок