Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічне та інформаційне забезпечення розвитку туристично-оздоровчого комплексу в регіонах України

Організаційно-економічне та інформаційне забезпечення розвитку туристично-оздоровчого комплексу в регіонах України

Назва:
Організаційно-економічне та інформаційне забезпечення розвитку туристично-оздоровчого комплексу в регіонах України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
БЕЗНОСЮК Віталій Дмитрович
УДК 338.2:796.5:332.143(477)
Організаційно-економічне та інформаційне забезпечення розвитку туристично-оздоровчого комплексу в регіонах України
Спеціальність: 08.10.01 - Розміщення
продуктивних сил і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ -2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: академік НАН України,
доктор економічних наук, професор
Долішній Мар'ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Євдокименко Валерій Кирилович,
Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича, завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Кравців Василь Степанович,
Інститут регіональних досліджень
НАН України. завідувач відділу
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ дослідження проблем розвитку і розміщення галузей соціальної сфери, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 27 квітня 2001 року о ____ год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 26.03.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Одним з пріоритетів стратегії соціально-економічного зростання держави визнано розвиток туризму, який може стати вагомим чинником стабілізації та структурної перебудови економіки. Як свідчить світовий досвід, туристична галузь має високу ефективність, яка за темпами росту 1999 році випередила автомобілебудування та нафтовидобуток і вийшла на перше місце серед інших галузей економіки.
В Україні лише в останні роки почали приділяти належну увагу туристичній індустрії. Зміна політичних та економічних умов, які пройшли в 90-х роках, дозволили Україні акцентувати увагу на більш ефективному використанні туристично-рекреаційного потенціалу, проводити структурні реформи у напрямку переважання послуг над іншими секторами економіки.
Проблеми розвитку туристично-оздоровчого комплексу та підвищення ефективності використання рекреаційно-туристичного потенціалу територій розглядалися у працях вітчизняних та зарубіжних вчених: К. Азарова, К. Борисова, Дж. Боузна, В. Главацького, Б. Данилишина, В. Євдокименка, Ф. Котляра, В. Кравціва, В. Куценко, Дж. Майкенза, А. Мамедова, В. Сеніна, Ю. Соколової, Ю. Туниці, В. Трегобчука, С. Харічкова та інших.
Трансформаційні процеси в сфері туризму України, на жаль, здійснюються без достатніх науково-теоретичних обґрунтувань, які б базувалися на результатах науково-практичних досліджень та світових досягненнях у цій сфері. Особливо це стосується організаційно-економічного та інформаційного забезпечення туристично-оздоровчого комплексу, діяльність якого в значній мірі визначається світовим ринком туристичної індустрії. Методичні розробки Всесвітньої Туристичної Організації, передусім в сфері статистичного обліку, міжнародне правове, митне та податкове середовище від якого залежить конкурентоздатність українського туристичного продукту та обсяги надання туристичних послуг, повинні бути адаптовані в Україні. Необхідно також організаційно забезпечити їх дотримання.
Спостерігається явна недостатність науково-теоретичних узагальнень цих проблем, необхідність подальшої розробки науково-методичних елементів, спрямованих на практичне вирішення завдань підвищення ефективності туристично-оздоровчого комплексу в умовах ринкових перетворень. Актуальність вказаних проблем зумовила вибір теми даної дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Організаційно-економічне та інформаційне забезпечення розвитку туристично-оздоровчого комплексу в регіонах України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок