Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ЕЛЕКТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ МЕМБРАН ЗАРОДКІВ В’ЮНА Misgurnus fossilis L.

ВПЛИВ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ЕЛЕКТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ МЕМБРАН ЗАРОДКІВ В’ЮНА Misgurnus fossilis L.

Назва:
ВПЛИВ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ЕЛЕКТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ МЕМБРАН ЗАРОДКІВ В’ЮНА Misgurnus fossilis L.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БОЙКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 577.352.5: 597.551.2-131 + 504.054
ВПЛИВ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ЕЛЕКТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ МЕМБРАН ЗАРОДКІВ В’ЮНА Misgurnus fossilis L.
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники: доктор біологічних наук, професор
Гойда Омелян Антонієвич
кандидат біологічних наук, доцент
Санагурський Дмитро Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри біофізики та математичних методів
у біології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Зима Валентин Леонідович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біофізики
доктор біологічних наук, професор
Стойка Ростислав Степанович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляції проліферації клітин
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “18” квітня 2003 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, аудиторія № 333.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий “15березня 2003 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент ________________ М.Б. Градюк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вплив таких факторів забруднення навколишнього середовища, як катіони важких металів, на іонтранспортні системи мембран клітин та на мембранний електрогенез є актуальною проблемою сучасної біології не тільки з екологічної, але і з біофізичної точки зору. Особливо важливим є дослідження таких впливів на електричні параметри мембран зародкових об’єктів, оскільки динаміка електрофізіологічних показників клітин в період раннього розвитку відображає зміни функціонального стану, зокрема ступінь життєздатності, і може бути прогностичним біофізичним показником їх подальшого виживання.
Використання методу внутрішньоклітинного відведення потенціалу за допомогою скляних мікроелектродів дозволило дослідити динаміку трансмембранного потенціалу (ТМП) бластомерів зародків в’юна в процесі розвитку заплідненої яйцеклітини від моменту запліднення до закінчення періоду дроблення бластомерів.
Було встановлено, що в цей період для динаміки ТМП є характерними коливання величини потенціалу (Божкова, 1971; Квавилашвили, Божкова, Чайлахян, 1971; Гойда, 1993). Також було показано, що період таких коливань відповідає тривалості клітинного циклу під час дроблення бластомерів, причому гіперполяризація (зростання абсолютних значень потенціалу) припадає на інтерфазу клітинного циклу, а деполяризація (зменшення абсолютних значень) – на мітоз. Середній рівень абсолютних значень потенціалу зростає протягом періоду дроблення бластомерів (Божкова, Квавилашвили и др., 1971; Гойда, Кусень, Санагурський, 1974). Встановлено, що в генерації потенціалу в цей період беруть участь системи як пасивного, так і активного мембранного транспорту (Гойда, Медина, Санагурський, 1989; Гойда, 1993). Багатьма авторами було показано, що динаміка ТМП істотно змінюється внаслідок впливу різних зовнішніх факторів, як фізичних (Гойда, 1993), так і хімічних (Гойда, Ротт, Санагурский, 1981; Санагурский, 1983; Бойко, Санагурський, 2000) а отже є досить чутливим показником.
Однак, вплив на цей показник таких поширених забрудників навколишнього середовища, як катіони важких металів, майже не досліджувався з використанням зародкових об’єктів, хоча подібні дослідження проведені на мікроорганізмах (Грузина, Балакина, Карамушка и др.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ІОНІВ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ НА ЕЛЕКТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ МЕМБРАН ЗАРОДКІВ В’ЮНА Misgurnus fossilis L.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок