Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П’ЯТАЧЕНКО СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ П.О.ГНІДИЧА

П’ЯТАЧЕНКО СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ П.О.ГНІДИЧА

Назва:
П’ЯТАЧЕНКО СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ П.О.ГНІДИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
УДК 801.81
П’ЯТАЧЕНКО СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
П.О.ГНІДИЧА
10.01.07 – фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури і фольклористики Донецького національного університету
Науковий керівник – доктор філологічних наук,
професор Мишанич Степан Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри української
літератури і фольклористики.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук,
професор Шумада Наталя Сергіївна,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології імені
М.Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник та
кандидат філологічних наук Гарасим Ярослав Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри української фольклористики імені Філарета Колесси.
Провідна установа – Луганський державний педагогічний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра української літератури.
Захист відбудеться 10 грудня 2002 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (м.Львів, 79000, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 7 листоопада 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат філогічних наук, доцент В.М.Івашків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації визначається тим, що постать Павла Гнідича не отримала в українській фольклористиці належного висвітлення, його науковий доробок протягом століття залишався на маргіналіях наукових зацікавлень. У пропонованій роботі вперше здійснено спробу системного розгляду фольклористичної діяльності Павла Гнідича, з’ясування світоглядних переконань і аналізу методологічних засад його наукової діяльності. Уперше подається біографія вченого, а також архівні фотопортрети науковця, які є першим кроком до формування іконографії П.Гнідича. Актуальністю позначена і проблема відтворення контексту наукової діяльності вченого та з’ясування його зв’язків із науковими центрами та окремими вченими й діячами культури.
Уведення в широкий обіг оригінальних наукових поглядів і багатої збирацької спадщини П.Гнідича видаються сьогодні особливо доцільними з огляду на пошуки сучасною Україною свого духовного обличчя.
Отже, актуальність і важливість теми, її недостатнє науково-теоретичне опрацювання та необхідність більш повного представлення в українській фольклористиці такого обдарованого вченого, як Павло Гнідич, зумовили вибір дисертаційного дослідження.
Об’єктом дослідження є фольклорні матеріали, опубліковані П.Гнідичем у п’ятитомному збірнику “Матеріалів з народної словесності Полтавської губернії” (Полтава, 1914-1915), що містить обрядову і необрядову пісенність, а також народну прозу. До аналізу залучено більше тисячі пісень та їх варіантів, а також більше сотні зразків прозових творів. Допоміжним джерелом є окремий ненумерований том “Матеріалів з народної словесності Полтавської губернії” – “Оповіді козаків” (Полтава, 1914), який містить автобіографічний, краєзнавчий і фольклорно-етнографічний матеріал, поданий місцевими селянами, а також етнографічно-публіцистичні нариси П.Гнідича, опубліковані в регіональних часописах. Основою для з’ясування фактів наукового, педагогічного та особистого життя стали архівні матеріали, спогади сучасників ученого, сільських старожилів, газетна хроніка, матеріали спеціально проведених автором дослідження польових експедицій слідами П.Гнідича.
Предметом дослідження є системне осмислення наукової спадщини П.Гнідича з огляду на його місце в історії української фольклористики та внеску в справу збереження народнопоетичних скарбів і розвитку методики збирання й публікації фольклору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: П’ЯТАЧЕНКО СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ П.О.ГНІДИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок