Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕСТАЦІОНАРНОГО СЕРЕДОВИЩА

МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕСТАЦІОНАРНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕСТАЦІОНАРНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯЦЕНКО РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 330.45:338.53
МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕСТАЦІОНАРНОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Благун Іван Семенович,
Прикарпатський національний університет
ім. Василя Стефаника,
завідувач кафедри економічної кібернетики
кандидат економічних наук, доцент
Хаустова Вікторія Євгенівна,
Харківський державний технічний
університет будівництва та архітектури,
доцент кафедри фінансів і кредиту
Захист відбудеться 15 листопада 2007 р. о 13-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий 13 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Ястремська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки в Україні відбулися глибокі економічні зміни, обумовлені трансформаційними процесами, і, насамперед, в менеджменті підприємства. В умовах зовнішнього середовища, що динамічно розвивається, підприємствам необхідно самостійно приймати рішення в різних областях своєї діяльності, формуючи свою політику розвитку. Остання розглядається як система, що складається з сукупності елементів – різних політик підприємства. Одне з основних місць у політиці розвитку підприємства займає цінова політика. Це пов'язане з тим, що цінова політика формує передумови для успішного здійснення конкурентної боротьби, одержання прибутку, збільшення споживачів, поліпшення фінансового стану підприємства і підвищення ефективності діяльності підприємства. Цінова політика є ефективним інструментом покращення діяльності підприємств будь-якої галузі, однак особливої уваги вона заслуговує для підприємств лісового господарства. Це обумовлено специфікою продукції таких підприємств, особливістю встановлення цін на продукцію тощо.
Формування цінової політики вимагає дослідження факторів, що обумовлює її вибір, визначення можливих варіантів розвитку подій на ринку при прийнятті відповідної стратегії, розробку спеціального інструментарію її реалізації. Складність формування цінової політики обумовлена ще й тим, що підприємство, з одного боку, розглядається як окремо функціонуюча система, метою якої є одержання прибутку, а з іншого – як елемент глобальної економічної системи, метою якої є задоволення споживачів. В цих умовах підприємство змушене здійснювати конкурентну боротьбу, ефективним засобом якої є цінова політика.
Тому проблема формування цінової політики підприємства в умовах нестаціонарності зовнішнього середовища є найбільш складною при адаптації підприємства до ринкових умов. Вирішення цієї проблеми викликає необхідність застосування кількісних методів моделювання цінової політики.
Теоретичні основи дослідження систем ціноутворення на рівні підприємства і широке коло питань, пов’язаних з моделюванням соціально-економічних процесів, відображені в роботах таких вітчизняних та іноземних учених, як Благун І.С., Кизим М.О., Клебанова Т.С., Корінєв В.Л., Пономаренко В.С., Пушкар О.І., Христіановський В.В., Ансофф І., Градов О.П., Котлер Ф., Портер М., Томпсон А., Тарасевич В.М., Уткін Е.А. і багато інших.
Однак ряд питань, пов’язаних з вибором цінових стратегій залежно від зміни факторів зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства, з визначенням впливу факторів на цінову політику, не знайшли належного відображення в наукових працях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ЦІНОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕСТАЦІОНАРНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок