Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНКОВІ ІНСТРУМЕНТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

РИНКОВІ ІНСТРУМЕНТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
РИНКОВІ ІНСТРУМЕНТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,62 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ
Доба Наталія Михайлівна
УДК 338.242
РИНКОВІ ІНСТРУМЕНТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 08.07.01 — Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса — 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
ПРОДІУС Іван Прокопович,
Одеський національний політехнічний
університет Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Валуєв Борис Іванович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
науковий співробітник
доктор економічних наук, професор
Лапко Олена Олександрівна,
Інститут економічного прогнозування
НАН України, завідувач відділу
Провідна установа | Інститут економіки НАН України,
відділ промислового потенціалу, м. Київ
Захист відбудеться "30" жовтня 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “27” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В період трансформації українського суспільства гостро стоїть питання реструктуризації економіки і створення ефективно діючих підприємств. Ці процеси потребують використання нових інструментів в управлінні виробництвом.
Ефективність функціонування виробництва залежить від комплексу показників трьох сфер ринку: попиту на товар – у споживанні; якості товару та витрат – у виробництві; ціни, обсягу продаж та кількості конкурентів на ринку – в збуті. В кожній з перелічених сфер є свої інструменти, що забезпечують виробнику не тільки виживання, але й достатній рівень прибутковості.
Різні концепції формування попиту, витрат та ціни, проблеми розробки їх механізмів в умовах ринку, а також механізми аналізу максимізації прибутку виробника розглядаються в наукових працях вітчизняних вчених. В працях І. Бубенка, С. Бубенка, Б. Буркінського, Ю, Гончарова, А. Длігача, Ю. Долгорукова, І. Єрухимовича, О. Зозулі, В. Коринєва, В. Кириленко, О. Лапко, І. Ліпсіца, В. Майорченка, С. Мочерного, М. Писарєва, О. Растяпина, В. Сергієва, В. Тарасєвича, М. Тарасюк, Д. Юровського та інших вчених досліджуються проблеми удосконалювання концепцій та механізмів формування попиту, витрат, ціноутворення, максимізації прибутку в умовах ринку.
Аналіз наукових публікацій показує, що у вітчизняних виробників все ще немає системного підходу до аналізу економічної діяльності і механізмів формування таких ринкових інструментів як попит, обсяг випуску, витрати, ціна, прибуток. Діючі механізми не взаємопов’язують їх та сфери ринку. Досі в промисловості в практиці ціноутворення використовується витратний механізм і майже не враховується з метою мінімізації витрат і максимізації прибутку вплив факторів сфери споживання та конкурентів. При формуванні ціни не застосовуються нові методи аналізу: граничні величини, альтернативний підхід, а також методи математичного і графічного моделювання.
Є ще багато збиткових виробництв у промисловості, які не пристосувались до ринкових умов господарювання, очікують державних дотацій та збільшують збитки. Хоча обсяг прибутків рентабельних виробництв за 1996-2000 роки збільшився на 75%, обсяг збитків нерентабельних підприємств за цей же період зріс майже в 5 разів.
Така ситуація суттєво стримує ефективний розвиток економіки держа-ви. Для її усунення необхідна розробка нових економічних механізмів управ-ління фінансово-господарчою діяльністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РИНКОВІ ІНСТРУМЕНТИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок