Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЯ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА ДО УМОВ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

АДАПТАЦІЯ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА ДО УМОВ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

Назва:
АДАПТАЦІЯ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА ДО УМОВ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,89 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШАПОШНІКОВА Наталія Петрівна
УДК 378.96 + 378.14
АДАПТАЦІЯ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО
УЧИЛИЩА ДО УМОВ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат філологічних наук, доцент
Голубенко Лідія Миколаївна,
Одеський національний університет ім.І.І.Мечникова,
завідувач кафедри німецької філології,
декан факультету романо-германської філології.
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Андрієвський Борис Макійович,
Херсонський державний педагогічний університет,
професор кафедри педагогіки початкової освіти;

кандидат педагогічних наук, доцент
Красовська Лариса Іванівна,
Криворізький економічний інститут
Київського національного
економічного університету,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа – Запорізький державний університет,
кафедра управління і соціальної педагогіки
Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 20 червня 2001 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м.Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54, ауд. 230.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м.Кривий Ріг, пр.Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий 19 травня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Б.Штельмах
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах соціально-економічних перетворень у нашому суспільстві, коли кардинально перебудовується вся сукупність суспільних відносин, стратегічні завдання державної національної програми "Освіта" (Україна XXI століття) і Закон України "Про професійно-технічну освіту" орієнтують на радикальну перебудову управлінського механізму системи професійно-технічної освіти на принципах демократизації, децентралізації та гуманізації. Це викликає необхідність осмислення керівними кадрами професійно-технічної освіти всіх рівнів управління сутності інноваційної управлінської парадигми - педагогічного менеджменту, що забезпечує високу ефективність підготовки робітничих кадрів до професійної діяльності в умовах саме ринкової економіки.
Необхідно підкреслити, що проблема педагогічного менеджменту вперше знайшла своє часткове висвітлення на рівні теорії і практики внутрішкільного управління у працях Б.Андрієвського, В.Бондаря, Ю.Конаржевського, А.Макаренка, В.Маслова, А.Ньомова, М.Приходька, В.Симонова, Т.Шамової, В.Шаркунової та ін. Питанням професійної підготовки менеджерів освіти присвячено дослідження Л.Батченко, М.Дробнохода, Л.Каращук, Н.Коломинського, В.Крижка, С.Крисюк, О.Мармази, Є.Павлютенкова та ін. Однак у контексті сучасних управлінських проблем професійно-технічної освіти означені питання до цього часу не були предметом спеціального наукового аналізу, за винятком окремих праць Ю.Бєлова, Ю.Грязнова, І.Жабінця, І.Лікарчука, Н.Ничкало, О.Соколова й ін., де вони розглядаються побіжно.
Вивчення масової практики функціонування закладів національної системи професійно-технічної освіти засвідчує, що до сьогодні відсутня чітка типологія професійно-технічних училищ; багато в чому застаріло науково-теоретичне й організаційно-методичне забезпечення управлінських технологій у системі підготовки робітничих кадрів на всіх її рівнях; науково не обгрунтована концепція управління професійно-технічними училищами з урахуванням досягнень сучасного менеджменту; не визначені специфічні особливості управління ними в умовах періоду переходу суспільства до ринкових відносин.
Разом з тим необхідність подібних наукових розробок очевидна, оскільки без них практично не можливо досягти ефективного відтворення нового – ініціативного і творчо розвиненого, упевненого в собі і здатного до власного соціального захисту, мобільного й конкурентоспроможного покоління робітничих кадрів, здатних до продуктивної професійної
діяльності в умовах ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АДАПТАЦІЯ УЧНІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОГО УЧИЛИЩА ДО УМОВ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ ЗАСОБАМИ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок