Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ МОТИВАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКА В УМОВАХ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

МОДЕЛЮВАННЯ МОТИВАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКА В УМОВАХ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ МОТИВАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКА В УМОВАХ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ К.Д. УШИНСЬКОГО
ЯКОВЛЄВА Марина Вікторівна
УДК: 152.26:370.153:42:44.
МОДЕЛЮВАННЯ МОТИВАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКА В УМОВАХ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
ОДЕСА - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук
МЕЛІХОВА Ірина Олексіївна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського,
доцент кафедри теорії та методики практичної психології.
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
НОСЕНКО Елеонора Львівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри педагогічної психології
та англійської мови;
кандидат психологічних наук, доцент
КОЛОТ Світлана Олександрівна,
Одеський національний політехнічний університет,
завідувач кафедри соціології та психології.
Провідна установа - Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України,
(м. Київ)
Захист відбудеться “29” червня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (Одеса, вул. Старопортофранківська, 26).
Автореферат розісланий “29” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Кузнєцова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема вивчення і формування мотиваційної сфери особистості в процесі психолого-педагогічної взаємодії вчитель-учень в умовах середньої школи набуває особливого значення у зв'язку з зростанням ролі знань у всіх сферах життя суспільства та зміною парадигми освіти в Україні. В той же час дані, які маються (В.Г. Асеєв,О.М. Леонтьєв, М.Ш. Магомед-Ємінов та ін.), засвідчують наявність значних проблем в забезпеченні умов формування мотивації пізнавальної діяльності учнів.
Незважаючі на те, що сучасні як вітчизняні (М.М.Заброцкий, С.С. Занюк, Г.С.Костюк та ін.) та зарубіжні психологи (J.Atkinson, W.Barbuto та ін.) мають певні напрацювання в галузі теоретичних основ мотивації, загальних уявлень про її механізми (М.А.Алексєєва, В.Ф. Моргун, С.Г. Москвичов та ін.), взаємозв'язок мотивації з пізнавальними процесами (Т.Л.Баларич, І.О.Меліхова та ін.), різними видами діяльності (М.Ю.Гусаренко, В.В.Шуба та ін.), а також її вплив на ефективність освоєння знань (В.С.Мерлін, М.В.Матюхіна, Л.М.Фрідман та ін.), проблема забезпечення цілеспрямованості формування мотивів у учнів залишається недостатньо розкритою.
До того ж є певні суперечності між вченими відносно розуміння сутності змісту таких категорій як “мотив”, “мотивація”, “мотиваційна сфера” та ін., що суттєво ускладнює пізнання даного феномену.
Для вікової та педагогічної психології в сучасних умовах особливого значення також набуває розробка методологічних і методичних аспектів психолого-педагогічного впливу на процес формування мотивації пізнавальної діяльності учнів в процесі освоєння іноземної мови. За даними різних вчених (Е.Воронцова, Г.Клімашевич, Г.Івончик та ін.) зазначена проблема є недостатньо розроблена як в теоретичному, так і практичному аспектах.
Все вищенаведене зумовило вибір теми нашого дисертаційного дослідження “Моделювання мотивації пізнавальної діяльності підлітка в умовах навчання іноземної мови”.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в межах наукової теми “Психологічні закономірності змін в становленні особистості, що розвивається”, що входить до тематичного плану науково-дослідних робіт Південноукраїнського державного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ МОТИВАЦІЇ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДЛІТКА В УМОВАХ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок