Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ПРОМИСЛОВИМИ ВІДХОДАМИ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ПРОМИСЛОВИМИ ВІДХОДАМИ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ПРОМИСЛОВИМИ ВІДХОДАМИ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Бєляєва Світлана Станіславівна
УДК 631.6.02
УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ
У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ПРОМИСЛОВИМИ ВІДХОДАМИ
(НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Ковальов Володимир Георгійович,
Одеський державний екологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри менеджменту
природоохоронної діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шевчук Василь Якович,
Міністерство екології та природних ресурсів
України, Міністр
кандидат економічних наук
Хумарова Ніна Іпполитівна,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ регіональних проблем
використання мінерально-сировинних ресурсів
та охорони надр (м.Київ)
Захист відбудеться “__12___” _____06____ 2003 р. о ___14___годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “__8___” ______05_______2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок непропорційного розміщення продуктивних сил на території України, впливу командно-адміністративної системи управління в Україні виникли негативні передумови для кризового стану екологічної безпеки. Критичний стан стосовно умов зберігання, видалення, утилізації та використання токсичних промислових відходів в Україні зумовлено відсутністю належної інфраструктури та відповідного фінансування щодо здійснення зазначених операцій поводження з відходами. В цілому по Україні, за даними Міністерства екології та природних ресурсів, кількість накопичених у поверхневих сховищах відходів перевищує 25 млрд. т, що в розрахунку на 1 км2 площі становить майже 40 тис. т відходів.
Кризовий екологічний стан в Україні створює істотну загрозу її національним інтересам в економічній, військовій, гуманітарній та інших сферах. Здебільшого невирішеність конкретних природоохоронних заходів на місцевому рівні пояснюється відсутністю коштів. Враховуючи реалії сьогодення, в першу чергу, треба звернути увагу на пріоритетність у практичній реалізації планів у сфері поводження з відходами саме первинного структурного підрозділу – підприємства-утворювача відходів.
Проблему відходів не можна зрозуміти та вирішити без подолання певних ресурсно-економічних, екологічних, соціально-економічних конфліктів. Зважаючи на виникнення екологічних конфліктів саме через відходи у техносфері, існує потреба щодо проведення досліджень, наукових пошуків оптимальних рішень як в технологічних, економічних напрямках, так і у соціально-управлінській сфері, з урахуванням всіх аспектів функціонування системи жит-тєдіяльності людства.
Комплексність вирішення питань вдосконалення організаційно-економічного механізму в сфері поводження з токсичними відходами, зокрема з тими, що належать до класифікаційних угруповань як тверді токсичні промислові відходи, зумовлює потребу щодо координації дій багатьох ланок управління, як методичного, нормативно-правового, організаційно-економічного з елементами інноваційного, інвестиційного, громадсько-політичного, соціально-економічного процесів реформування на державному, регіональному та місцевому рівнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ПРОМИСЛОВИМИ ВІДХОДАМИ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок