Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ СТРАТИФІКОВАНОЇ РІДИНИ

МАТЕМАТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ СТРАТИФІКОВАНОЇ РІДИНИ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ СТРАТИФІКОВАНОЇ РІДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,23 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Цвєтков Денис Олегович
УДК 517.9:532
МАТЕМАТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ
СТРАТИФІКОВАНОЇ РІДИНИ
01.01.03 – математична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Копачевський Микола Дмитрович,
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського, завідувач кафедри
математичного аналізу, м. Сімферополь.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Руткас Анатолій Георгійович,
Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна, завідувач кафедри математичного
моделювання та забезпечення ЕОМ;
доктор фізико-математичних наук, професор
Шишков Андрій Євгенійович,
Інститут прикладної математики і механіки НАН України, завідувач відділу рівнянь з частинними похідними, м. Донецьк.
Провідна установа: Фізико-технічний інститут низьких температур імені
Б.І. Вєркіна НАН України, відділ математичного моделювання фізичних процесів, Національна академія наук України, м. Харків.
Захист відбудеться 10 червня 2005р. о 17-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.11 при Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 6-48.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 25 квітня 2005р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Скорик В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На даний час у зв'язку з проблемами геофізики, океанології і фізики атмосфери, використанням криогенних рідин у техніці і низкою інших проблем виріс інтерес до вивчення динаміки хвильових рухів різних неоднорідних, зокрема, стратифікованих рідин. Цей інтерес обумовлений не тільки практичними потребами, але і теоретичним змістом проблем, які тут виникають. У багатьох випадках математичні моделі таких проблем істотно нелінійні і піддаються дослідженню лише чисельними методами. Проте у ряді випадків якісне первісне уявлення про досліджуване коло явищ можна одержати і на основі простих лінійних моделей, що піддаються аналітичному дослідженню. У цьому відношенні дуже характерні і задачі динаміки стратифікованих рідин. Навіть у рамках лінійних моделей їхні математичні постановки дуже своєрідні і приводять до нестандартних початково-крайових задач. Це визначає поряд з нетривіальними фізичними результатами і самостійний математичний інтерес до цих проблем.
Починаючи з середини XX століття багато початково-крайових задач математичної фізики, які пов'язані з проблемою малих рухів і власних (нормальних) коливань суцільних середовищ, вивчаються методами функціонального аналізу. Одними з перших у цьому напрямку були статті і монографії С.Л. Соболєва, С.Г. Крейна, О.О. Ладиженської, В.І. Юдовича, М.Г. Крейна, Г. Лангера та інших відомих математиків і механіків. Наступні дослідження задач подібного роду проводилися в роботах І.О. Луковського, М.Д. Копачевського, Нго Зуй Кана, М.Б. Оразова, А.Г. Костюченка, А.А. Шкалікова та інших. Ці методи дозволяють досліджувати одновимірні і багатовимірні лінійні задачі математичної фізики, зокрема, не залишилися осторонь і дослідження стратифікованої рідини в обмежених водоймах.
У роботах М.Д. Копачевського і його учнів О.М. Темнова, С.І. Смірнової, Т.П. Темченко розглядалися задачі про коливання стратифікованої рідини, що цілком заповнює посудину; досліджувався випадок, коли змінна щільність для ідеальної рідини змінюється не уздовж деякої осі (стратифікована рідина), а більш складним чином, що враховує, наприклад, дію неоднорідного потенційного поля і поля відцентрових сил; вивчалися коливання системи шарів ідеальної стратифікованої рідини, а також коливання в’язкої стратифікованої рідини, що не змішується, і ідеальної однорідної рідини при наявності вільної поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ КОЛИВАНЬ СТРАТИФІКОВАНОЇ РІДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок