Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНІКО-ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ДЗЮДОЇСТІВ ВИСОКОГО КЛАСУ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ МОДЕЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

ТЕХНІКО-ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ДЗЮДОЇСТІВ ВИСОКОГО КЛАСУ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ МОДЕЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Назва:
ТЕХНІКО-ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ДЗЮДОЇСТІВ ВИСОКОГО КЛАСУ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ МОДЕЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
АНАНЧЕНКО КОСТЯНТИН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 796.853.23/015.134:136-012.1
 
ТЕХНІКО-ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ДЗЮДОЇСТІВ ВИСОКОГО КЛАСУ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ МОДЕЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
 
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії фізичної культури Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник: |
доктор педагогічних наук, професор
ЄРМАКОВ Сергій Сидорович,
Харківська державна академія дизайну і мистецтв, проректор з науково-дослідної роботи, завідувач кафедри фізичного виховання.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
АРЗЮТОВ Геннадій Миколайович, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри фізичного виховання, олімпійських та масових видів спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
ГРАДУСОВ Володимир Олексійович, Харківська державна академія фізичної культури, завідувач кафедри олімпійського та професійного спорту.
Провідна установа: |
Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, м. Київ.
 
Захист дисертації відбудеться “30” січня 2007 року о 15.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.862.01 Харківської
державної академії фізичної культури за адресою: 61022, м. Харків,
вул. Клочківська, 99.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії фізичної культури (61022, м. Харків, вул. Клочківська, 99).
Автореферат розіслано “28” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С.Ашанін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Сучасна тенденція інтенсифікації тренувального процесу в боротьбі, крім загального збільшення конкурентності у спорті, пов'язана із прагненням міжнародної федерації боротьби підвищити видовищність борцівських поєдинків. З цією метою скорочено тривалість змагальних сутичок і тривалість турнірів, а практику суддівства зорієнтовано на стимуляцію активності борців разом зі збільшенням кількості технічних прийомів (А.А. Новиков, 1997; О.П. Юшков, 1997; Г.С. Туманян, 1998 та ін.). Рівень техніко-тактичних дій (ТТД) спортсмена головним чином визначає його успіх у двобої. Разом з тим, досягнення максимальних показників у змагальній діяльності пов'язані з загальним обсягом тренувальних навантажень, що на сьогодні досягли максимальних значень. Останнє змушує учасників змагань шукати ефективні й оптимальні шляхи підготовки спортсменів, не збільшуючи обсяги тренувальних навантажень.
Науково-методичне забезпечення підготовки кваліфікованих борців вимагає, насамперед, вибору найбільш ефективних ТТД для подальшого удосконалення. Це зумовлено тим, що склад і структура результативних ТТД швидко змінюється у спортивній практиці. Тому для підготовки спортсменів високого класу важливо своєчасно інформувати борців і тренерів про перспективні напрямки розвитку боротьби. При цьому актуальним є аналіз змагань провідних сучасних борців.
Проблеми підготовки дзюдоїстів високої кваліфікації знайшли відображення в працях К.Я. Коблєва, 1990; А.А. Новикова, 1998; Г.П. Пархомовича, 1998; А.В. Єганова, 1999; І.Д. Свищева, 2005; Г.М. Арзютова, 2006. Автори детально досліджували й аналізували складові тренувального процесу, змагальної діяльності, моделювання різних дій спортсменів, багаторічну підготовку дзюдоїстів. Однак за межами досліджень залишилися такі питання підготовки дзюдоїстів, як врахування індивідуальних характеристик при моделюванні ТТД і змагальної діяльності з подальшою адаптацією їх до практичної діяльності, а також оптимальні параметри взаємозв'язку теоретичної і практичної складових підготовки спортсменів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності зі Зведеним планом науково-дослідних робіт Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту на 2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕХНІКО-ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ДЗЮДОЇСТІВ ВИСОКОГО КЛАСУ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ МОДЕЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок