Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-ПРАВОВІ ЗАПИСКИ УКРАЇНСЬКОГО ДВОРЯНСТВА (КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧ. ХІХ СТ.) ЯК ПАМ’ЯТКИ ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ

ІСТОРИКО-ПРАВОВІ ЗАПИСКИ УКРАЇНСЬКОГО ДВОРЯНСТВА (КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧ. ХІХ СТ.) ЯК ПАМ’ЯТКИ ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ

Назва:
ІСТОРИКО-ПРАВОВІ ЗАПИСКИ УКРАЇНСЬКОГО ДВОРЯНСТВА (КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧ. ХІХ СТ.) ЯК ПАМ’ЯТКИ ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,18 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ІМЕНІ М.С. ГРУШЕВСЬКОГО

ДЯЧУК ЛЕОНТІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 93/99(093.2)(477)
ІСТОРИКО-ПРАВОВІ ЗАПИСКИ УКРАЇНСЬКОГО
ДВОРЯНСТВА (КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧ. ХІХ СТ.) ЯК ПАМ’ЯТКИ
ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ
07. 00. 06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук

Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української історії та етнополітики історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Матвійчук Микола Макарович,
професор кафедри української історії
та етнополітики
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Пінчук Юрій Анатолійович
завідувач відділу
української історіографії Інституту
історії НАН України
кандидат історичних наук,
доцент Палієнко Марина Генадіївна,
доцент кафедри архівознавства та
спеціальних галузей історичної науки
Киїіського національного університету
імені Тараса Шевченка
Провідна установа – Харківський національний університет
імені В.Н. Каразина, кафедра
історіографії, джерелознавства
та археології
Захист відбудеться 27 грудня 2001 р. -----о -годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26. 228. 01 в Інституті української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (Трьохсвятительська, 4.)
Автореферат розісланий “ 26 ” листопада 2001 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради кандидат історичних наук О.О. Песчаний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається місцем та історичною значимістю досліджуваних явищ в українській історії. Про важливість та необхідність дослідження різних аспектів української історії кінця ХVІІІ – початку ХІХ ст. неодноразово наголошувалось в історичній літературі Дашкевич Я. Р. Берлін, квітень 1791 р. Місія В.В, Капніста. ЇЇ передісторія та історія // Український археографічний щорічник. Нова серія. Вип. 1. – К., 1992. – С. 252..
Разом з тим, яскраві постаті в українській історіографії відзначали винятковість цього історичного періоду для долі україн-ського народу. Так Михайло Драгоманов пов’язував з ним початки лібералізму, Володимир Антонович та Дмитро Дорошенко (хоч і протилежним чином) – початки національного відродження, Олександр Оглоблин називав його найбільш політичним періодом українсь-кої історії, а Зенон Когут – періодом поглинання українського типу західного регіоналізму та самоврядування, відповідно до просвітницьких та камералістських концепцій “добре впорядкованої держави”, імпер-ськими структурами Російської держави.
Впродовж усього ХVІІІ століття відбува-лось нищення традиційних, “договірних” відносин (іноді уявних, оскільки, часто, націями рухає уява) на засадах, яких Україна-Гетьманщина перебувала в стосунках з Російською державою. В останні десятиліття ХVІІІ та перші десятиліття ХІХ століття настав останній акт тієї драми, що нещасливо збігся з періодом розкладу у Європі традиційних корпора-тивних інститутів, коли держава ставала чи не єдиною формою суспільної ідентифікації, а увесь суспільний прогрес ототожнювався з так званими “державними” народами. У процесі ліквідації національних інститутів важливого значення набуває становище суспільно-політичної еліти (оскільки остання залишалась єдиним репрезентантом “нації”), її суспільно-політичні ідеали, що в першу чергу грунтувались на існуючих стереотипах минулого, концептуально виражених в пам’ятках історичної думки. У сучасній літературі вже зверталась увага на необхідність уведення в науковий обіг ігнорованих у радянські часи фамільних архівних зібрань української старшини та дворянства, які включають різноманітні офіційні та приватні джерела, філософські, історичні, літературні праці та записки власників архівів, без яких неможливо вивчити політику російського уряду та розвиток суспільно-політичної думки на Україні Швидько Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРИКО-ПРАВОВІ ЗАПИСКИ УКРАЇНСЬКОГО ДВОРЯНСТВА (КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧ. ХІХ СТ.) ЯК ПАМ’ЯТКИ ІСТОРИЧНОЇ ДУМКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок