Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОКАЛІЗАЦІЯ НЕЛІНІЙНИХ ХВИЛЬ У ДЕФЕКТНИХ, ШАРУВАТИХ І МОДУЛЬОВАНИХ СИСТЕМАХ

ЛОКАЛІЗАЦІЯ НЕЛІНІЙНИХ ХВИЛЬ У ДЕФЕКТНИХ, ШАРУВАТИХ І МОДУЛЬОВАНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ЛОКАЛІЗАЦІЯ НЕЛІНІЙНИХ ХВИЛЬ У ДЕФЕКТНИХ, ШАРУВАТИХ І МОДУЛЬОВАНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б. І. ВЄРКІНА
ГЕРАСИМЧУК Ігор Вікторович
УДК 530.182 ; 539.2
ЛОКАЛІЗАЦІЯ НЕЛІНІЙНИХ ХВИЛЬ У ДЕФЕКТНИХ,
ШАРУВАТИХ І МОДУЛЬОВАНИХ СИСТЕМАХ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
КОВАЛЬОВ Олександр Семенович,
ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
БАКАЙ Олександр Степанович, ННЦ “Харківський фізико-технічний
інститут”, завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
УСАТЕНКО Олег Вікторович, Інститут радіофізики та електроніки
ім. О.Я. Усикова НАН України, м. Харків, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра теоретичної фізики.
Захист відбудеться “ 27 ” березня 2001 р. o 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою:
61164, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна за адресою: 61164, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розісланий “ 23 ” лютого 2001 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук Харченко М.Ф.
Загальна характеристИка роботи
Актуальність теми. Останнім часом великий інтерес з точки зору теорії і технологічних застосувань викликають дослідження нелінійних хвиль в шаруватих структурах різного типу. Найбільш перспективними в цьому відношенні є магнітні багатошарові системи для створення елементів запису/прочитування інформації, які засновані на магнітооптичних властивостях і явищі гігантського магнітоопіру, періодичні акустичні системи для ліній затримки, а також шаруваті оптичні системи, що використовуються у волоконній оптиці і теж для створення оптичних ліній затримки. Необхідно відзначити високотемпературні надпровідні сполуки (ВТНП-сполуки) і їхні ізоструктурні аналоги, що містять шари з різними провідними і пружними властивостями, і квазідвовимірні магнетики. Часто перераховані шаруваті системи виявляють яскраво виражені нелінійні властивості [1,2]. Одночасний вплив шаруватості середовища, що істотно впливає на дисперсію лінійних хвиль і їхній спектр, і нелінійності середовища призводить до виникнення цілого ряду суттєво нових фізичних явищ, таких як залежність прозорості середовища від потужності хвилі, просторова локалізація нелінійних хвиль в періодичних структурах і виникнення щілинних солітонів.
Таким чином, актуальною є проблема теоретичного дослідження характеру локалізації нелінійних стаціонарних хвиль, що розповсюджуються в ангармонійному середовищі вздовж площинно-паралельних шарів (площинних дефектів) або в модульованих середовищах, тобто у шаруватих речовинах, в яких матеріальні параметри періодично модульовані. Важливим є такий ефект: завдяки, з одного боку, лінійній локалізації хвиль на дефектних шарах і, з іншого боку, нелінійній самолокалізації хвиль внаслідок ангармонійності середовища, виникає можливість так званої “суперлокалізації” хвильового потоку в області з великою кількістю ідентичних площинно-паралельних шарів. Це явище спостерігалося експериментально [1,2], а в рамках дискретних моделей для амплітуд хвиль в окремих хвилеводах, що описуються феноменологічними різницевими рівняннями з довільними параметрами, обговорювалося, наприклад, в роботі [3]. І тільки у найпростішому випадку врахування ангармонізмів лише в тонких дефектних шарах між широкими областями лінійного середовища, за умови суттєвих спрощень, проводилося послідовне виведення цих дискретних рівнянь [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЛОКАЛІЗАЦІЯ НЕЛІНІЙНИХ ХВИЛЬ У ДЕФЕКТНИХ, ШАРУВАТИХ І МОДУЛЬОВАНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок