Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електрофільне фосфорилювання ?-електронозбагачених гетероциклів та їх аналогів

Електрофільне фосфорилювання ?-електронозбагачених гетероциклів та їх аналогів

Назва:
Електрофільне фосфорилювання ?-електронозбагачених гетероциклів та їх аналогів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,98 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ІВОНІН
Сергій Павлович
УДК 547. 241'753+ 547.241'759+547.241'779
Електрофільне фосфорилювання ?-електронозбагачених
гетероциклів та їх аналогів
02.00.03 – органічна хімія
02.00.08 – хімія елементоорганічних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор хімічних наук, професор
ПІНЧУК Олександр Михайлович,
завідувач відділу Інституту
органічної хімії НАН України
Офіційні опоненти:
заслужений діяч науки Росії,
доктор хімічних наук, професор
МОСКВА Віктор Володимирович,
Хіміко-технологічний інститут
ім. Д.І.Менделєєва (м. Москва)
доктор хімічних наук, професор
ДРАЧ Борис Сергійович,
завідувач відділу Інституту
біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
доктор хімічних наук, професор
МАРКОВ Віктор Іванович,
завідувач кафедри Українського державного
хіміко-технологічного університету
(м.Дніпропетровськ)
Провідна установа:
Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Литвиненка
НАН України (м. Донецьк).
Захист відбудеться 17.10.2002 р. в 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 5).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий 16.09.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор Фещенко Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток хімії С-фосфорильованих п'ятичленних гетероциклів розпочався з середини 50-х років минулого століття, що пов'язано з виявленням серед них речовин з високою біологічною активністю, а також яскраво вираженими комплексоутворюючими і каталітичними властивостями. Наприклад, використанню трис(2-фурил)фосфіну як ліганда в гомогенному металокомплексному каталізі присвячений огляд в Chemical Review, опублікований у 2000 році. В останні роки значна увага також приділяється застосуванню оптично активних біс(дифенілфосфіно)-3,3'-бітіофенів та 2,2'-бііндолів в стереоселективному гомогенному каталізі.
На даний час відомі такі основні методи синтезу С-фосфорильованих п'ятичленних гетероциклів: гетероциклізація С-фосфорильованих ациклічних сполук; реакція металоорганічних похідних гетероциклів з галогенідами фосфору; електрофільне фосфорилювання гетероциклів галогенідами тривалентного фосфору в основних середовищах. Застосування останнього методу до p-електронозбагачених гетероциклів (фурану, тіофену та піролу) розпочалось з кінця 90-х років (А.О.Толмачов, С.П.Івонін та О.М.Пінчук, Heteroatom Chem., 1995, Vol. 6, P. 407-412, канд. дис. Івоніна С.П.(1991р.), докт. дис. Толмачова А.О.(1996р.)). Було показано, що тригалогеніди фосфору в основних середовищах є зручними реагентами для створення зв'язку Het-Р. Перевага цієї реакції перед двома іншими полягає в тому, що тільки за її допомогою вдається синтезувати гетерилгалогенофосфіни – ключові вихідні реагенти для одержання різноманітних похідних фосфорильованих гетероциклів. Відзначаючи піонерський характер цих робіт, в той же час необхідно підкреслити, що в них не висвітлені ті важливі проблеми, рішення яких дозволило б визначити межі застосування цієї реакції та розробити на її основі загальний метод синтезу С-фосфорильованих ?-електронозбагачених гетероциклів. Саме тому, актуальність систематичного дослідження реакції фосфорилювання ?-електронозбагачених гетероциклів та їх аналогів і розробка препаративних методів синтезу гетерилдигалогенфосфінів не викликає сумніву.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Робота виконувалася в рамках наукових тем кафедри органічної хімії Дніпропетровського Національного університету (№№ держєрестрації 0198U0003760 та 0101U001529).
Мета і завдання дослідження. Основна мета роботи полягала в розробці загальних препаративних методів одержання фосфорильованих похідних ?-електронозбагачених гетероциклів та вивченню властивостей гетерилфосфінів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Електрофільне фосфорилювання ?-електронозбагачених гетероциклів та їх аналогів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок