Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ДИСФУНКЦІЇ МІОКАРДА ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ

ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ДИСФУНКЦІЇ МІОКАРДА ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ДИСФУНКЦІЇ МІОКАРДА ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ДОРОШЕНКО ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 616.72-002.77+616.127-08
ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ДИСФУНКЦІЇ МІОКАРДА ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ
14.01.11- кардіологія
Авторефератдисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Колчин Юрій Миколайович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри шпитальної терапії №1.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук Сюрін Олексій Авраамович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, професор кафедри шпитальної терапії №2;
доктор медичних наук Коломієць Вікторія Володимирівна, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, професор кафедри внутрішніх хвороб №2.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України, відділ серцевої недостатності, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” березня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомиться у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий “ 12 “ лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Сахалтуєв А.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ревматоїдний артрит (РА), з його варіабельними системними проявами та неухильним прогресуванням, займає одне з провідних місць серед захворювань сполученої тканини, які призводять до ранньої інвалідизації пацієнта і навіть передчасної смерті (Насонова В.А., 2001; Banks M., 2000). До найбільш поширених системних проявів РА належить ревматоїдне ураження серця (РУС) та судин (Бенца Т.М., 2001; Buckley C.D., 1997). Основною причиною смерті у хворих на РА є не сам артрит, а його ускладнення, серед них на першому місці серцево-судинні захворювання (37%) (Alpasian M, 2001; Banks M., 2001). Крім цього, за останній час захворюваність на РА в деяких регіонах України збільшилась у 1,5-2 рази (Коваленко В.Н., 2002). Тому лікування кардіальної патології у хворих на РА є актуальною проблемою не тільки в медичному, а й у соціальному аспекті (Коваленко В.М., 2002; Banks M., 2000).
В останні роки розуміння патогенезу РА збагатилося новими уявленнями. Було з’ясовано, що важливу роль у виникненні РА відіграють складні взаємодії на молекулярному рівні між імуноцитами, пов’язаними з ними цитокінами та клітинами мезенхімального матриксу. З’явилися нові погляди на роль інтерлейкіну- 1 та тумор-некротичного фактору на їх специфічні рецептори та різноманітні інгібітори. З’ясування механізмів регуляції метаболізму металопротеїназ та їх синтезу відкриває двері новим поглядам на патогенез артриту. Разом з тим залишаються і далі ще не розроблені підходи до лікування порушення функції міокарда лівого шлуночка у хворих на ревматоїдне ураження серця (Насонов Е.Л., 2001; Alpasian M., 2001). Тому дослідження структурних та функціональних розладів з боку функції серця будуть сприяти розробці основних напрямів лікування порушення функції міокарда лівого шлуночка.
У той же час дослідження варіабельності серцевого ритму (ВСР) при ураженні серця у хворих на РА з точністю відбиває стан регуляторних процесів серцевого ритму, що подає необхідну інформацію для якісної діагностики, оцінки ефективності проведення кардіальної терапії та прогнозування перебігу захворювання (Яблучанский М.І., 2001; Коркушко О.В., 2002; Deschamps A., 2002).
За рекомендаціями Європейського товариства кардіологів, блокатори бета-адренорецепторів та інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту рекомендовані для профілактики раптової серцевої смерті у хворих з серцевою недостатністю незалежно від причин, які викликали її розвиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ЛІКУВАННЯ ДИСФУНКЦІЇ МІОКАРДА ЛІВОГО ШЛУНОЧКА У ХВОРИХ НА РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок