Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,38 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет
імені Івана Франка
УДК. 334.012.23+ 336(477)
Ковалюк Олексій Миколайович
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ОРГАНІЗАЦІЇ
ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.02.03. – організація управління, планування і
регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
ЛЬВІВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
Загорський Володимир Степанович,
Львівська комерційна академія,
Директор Інституту економіки та фінансів.
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор економічних
наук, професор Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії;
доктор економічних наук, доцент
Кириленко Ольга Павлівна,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри казначейської справи Інституту фінансів;
доктор економічних наук, професор, академік АН Вищої школи України Михасюк Іван Романович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри економіки підприємства.
Провідна установа – Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, менеджменту та маркетингу.
Захист відбудеться 1 жовтня 2004 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79008, м. Львів, проспект Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 31 серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Панчишин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Початок нового тисячоліття в Україні ознаменований позитивними змінами в економіці. Перш за все йдеться про перехід від падіння і стагнації до періоду стійкого зростання і високих темпів приросту виробництва. За останні роки спостерігаємо суттєві позитивні зрушення у соціально-економічному розвитку держави, хоча підвищення життєвого рівня населення не є адекватним до проголошуваних урядом темпів розвитку економіки.
Практика організації економіки України за роки незалежності – переконливий доказ того, що як успіхи, так і невдачі у її розвитку великою мірою визначаються фінансовим механізмом такої організації, його досконалістю та ефективністю застосування. Нині нагальною і актуальною є проблема подальшого удосконалення фінансового механізму організації економіки України та способів його вико-ристання в умовах глобалізаційних процесів та інтеграцій національних економік.
В Україні фінансовий механізм організації економіки в умовах перехідного періоду не використовувався належним чином, про що свідчать зокрема результати господарювання починаючи з 1991 р. При використанні найважливіших і найактивніших елементів фінансового механізму (фінансових важелів і фінансових методів – податків, інвестицій, облікових кредитних ставок і, відповідно, оподаткування, інвестування, кредитування) не були враховані особливості трансформаційної економіки. Надмірні податкові платежі, необґрунтовані високі облікові кредитні і неконтрольовані процентні ставки, за якими комерційні банки надавали кредити клієнтам, відсутність відповідного правового захисту іноземних і вітчизняних інвестицій – все це гальмувало економічний поступ.
Фінансова політика держави не була стійкою через часті зміни урядів (за тринадцять років незалежності їх було десять). Пошуки оптимальної величини і кількості податків та податкових платежів тривають до сьогоднішнього дня. Як реакція на надмірну кількість податків і високі податкові ставки – в країні розвинувся могутній тіньовий сектор економіки.
Недоліки в організації економіки проявляються також у структурі експорту, який на 50% складається з предметів первинної переробки сировини, у проблемі відшкодування ПДВ, де зловживання набули масштабів загальнонаціонального характеру тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок