Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ДОНБАСУ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (1941-1945 рр.)

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ДОНБАСУ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (1941-1945 рр.)

Назва:
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ДОНБАСУ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (1941-1945 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,83 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ковальська Леся Андріївна
УДК 94(477.6):63 “1941/1945”
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ДОНБАСУ В РОКИ
ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (1941-1945 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор,
Заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Король Віктор Юхимович,
професор кафедри теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв
кандидат історичних наук, доцент
Грідіна Ірина Миколаївна,
докторант кафедри історії України,
доцент кафедри міжнародних відносин
та зовнішньої політики
Донецького національного університету
Захист відбудеться “ 18 ” “ квітня ” 2008 року об __11.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд.38.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “ 17 ” “ березня ” 2008 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія розвитку сільського господарства в роки Великої Вітчизняної війни є однією з тем без яких неможливо відтворити історію всієї війни, а отже і визначну частину життя українського народу. Сільськогосподарське виробництво є галуззю народного господарства, яке необхідне для забезпечення життєдіяльності як окремої людини, так і суспільства в цілому. Саме під час військових дій постачання продуктами харчування армії, цивільного населення було одним з вирішальних чинників перемоги. У часи Великої Вітчизняної війни від аграрної політики воюючих держав багато в чому залежали настрої селян як потенційних супротивників або союзників.
Аграрний сектор Донбасу, найпотужнішого промислового регіону, завжди відрізнявся своїми особливостями розвитку. Під час Великої Вітчизняної війни регіон мав для воюючих держав стратегічне значення, тут знаходилися військові сили, і забезпечення продуктами харчування за таких екстремальних умов визначало їх боєздатність та ставало вирішальним для розвитку подій Великої Вітчизняної війни.
Отже, сільське господарство Донбасу в роки Великої Вітчизняної війни можна розглядати, з одного боку з точки зору історичної значущості накопиченого досвіду у вирішенні виробничих проблем. З іншого боку, дозволяє використовувати історичні традиції, економічні і культурно-етнічні особливості краю.
Актуальність даного дослідження, обумовлена нагальною потребою неупередженого прочитання історії на підставі нових концептуально-методологічних підходів, перегляду, а подекуди і розвінчуванню усталених міфів, створених істориками попередніх поколінь, одним з яких і є аграрна політика радянської та окупаційної влади під час Великої Вітчизняної війни. Таким чином, дослідження стану сільського господарства Донбасу у роки Великої Вітчизняної війни є проблемою гостро актуальною, оскільки об’єднує широке коло проблем теоретичного і практичного плану.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснено в рамках науково-дослідної теми Донецького національного університету “Актуальні проблеми історії України: регіональні аспекти” (номер державної реєстрації – 0105U004466).
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період Великої Вітчизняної війни: від вторгнення німецьких загарбників на територію СРСР до завершення війни.
Географічні межі дослідження охоплюють територію сучасних Донецької та Луганської областей, які існували в період Великої Вітчизняної війни як Сталінська та Ворошиловградська області відповідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ДОНБАСУ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (1941-1945 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок