Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСТУПНІСТЬ СУПУТНИКОВИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ ПРИ УПРАВЛІННІ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ

ДОСТУПНІСТЬ СУПУТНИКОВИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ ПРИ УПРАВЛІННІ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ

Назва:
ДОСТУПНІСТЬ СУПУТНИКОВИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ ПРИ УПРАВЛІННІ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сушич Олексій Петрович
УДК 621.396:621.372
ДОСТУПНІСТЬ СУПУТНИКОВИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ ПРИ УПРАВЛІННІ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ
05.22.13 — Навігація та управління повітряним рухом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Харченко Володимир Петрович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри аеронавігаційних систем,
проректор з наукової роботи НАУ
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор,
Сібрук Леонід Вікторович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри електродинаміки НАУ
- кандидат технічних наук,
Бондаренко Олександр Миколайович,
Міністерство промислової політики України,
головний спеціаліст Департаменту науково-технічного, інноваційного забезпечення
Провідна установа: Авіаційний науково-технічний комплекс
ім. О.К. Антонова Міністерства промислової політики України, м. Київ
Захист відбудеться “ 7 ” червня 2006 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці університету.
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент _________ С.В. Павлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Майбутнє повітряного транспорту пов'язане із процесами безпечного й ефективного задоволення зростаючого попиту на авіаперевезення, при забезпеченні більш доступної та точної навігації й збільшенню обсягу спостереження за підтримкою надійних засобів зв'язку, навігації й спостереження в раціонально організованій системі повітряного руху. Для досягнення цієї мети Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) і Євроконтроль рекомендували створити і впровадити нову аеронавігаційну систему з використанням супутникових технологій.
Аналіз останніх досліджень в області оцінки характеристик сигналу супутникових навігаційних систем (СНС) GPS і ГЛОНАСС показав, що у певних районах Землі має місце короткочасне погіршення характеристик сигналу глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS), що приводить до неможливості виконання ряду навігаційних задач (визначення просторових координат, швидкості повітряного судна, тощо) у цих районах. При цьому розташування цих районів, час виникнення і тривалість періоду погіршення характеристик сигналу GNSS постійно змінюються. Зміна характеристик сигналу GNSS у просторі викликано особливостями руху навігаційних супутників (НС) на певних орбітах, що призводить до виникнення унікальної для кожного моменту часу конфігурації розташування НС відносно Землі, внаслідок цього характеристики сигналу GNSS виявляються не завжди придатними для рішення навігаційного завдання, а у окремих випадках рішення завдання стає неможливим.
У зв'язку із цим виникає необхідність попередньої оцінки та моніторингу доступності GNSS, тобто можливості використання GNSS для рішення завдань навігації рухомих об'єктів з необхідною вірогідністю відповідно до міжнародних вимог. При цьому поряд з характеристиками надійності апаратури формування й приймання навігаційної інформації, необхідно враховувати також характеристики положення НС стосовно апаратури споживача. Це передбачає попередню оцінку набору складових характеристик, що впливають на доступність GNSS у кожній точці конкретного маршруту польоту повітряного корабля (ПК).
Питанням оцінки доступності GNSS присвячено ряд робіт. На жаль, у даних роботах немає комплексного підходу до визначення доступності і можливості застосування GNSS для конкретного маршруту польоту ПК.
Тому розробка методик та алгоритмів роботи апаратно-програмних комплексів оцінки доступності GNSS у кожній точці конкретного маршруту польоту ПК є вкрай актуальною та необхідною для ефективного і безпечного управління повітряним рухом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСТУПНІСТЬ СУПУТНИКОВИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ ПРИ УПРАВЛІННІ ПОВІТРЯНИМ РУХОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок