Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКе СПІВРОБІТНИЦТВО: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН У 1990-х рОКАХ

УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКе СПІВРОБІТНИЦТВО: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН У 1990-х рОКАХ

Назва:
УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКе СПІВРОБІТНИЦТВО: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН У 1990-х рОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Білан Віталій Миколайович
УДК 327 (477:439)
УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКе СПІВРОБІТНИЦТВО:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МІЖДЕРЖАВНИХ
ВІДНОСИН У 1990-х рОКАХ
Спеціальність: 07.00.02- Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету “Києво-Могилянська академія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Балабушевич Тетяна Аркадіївна,
Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
доцент кафедри історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Майборода Олександр Микитович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
завідувач відділу етнополітики
кандидат історичних наук, доцент
Кипаренко Геннадій Миколайович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри нової і новітньої історії
Провідна установа: Дипломатична академія України при
Міністерстві закордонних справ України
Захист відбудеться “19“ травня 2004 р. о 15.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул.Університетська,1, ауд.337.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Драгоманова,5.
Автореферат розісланий 16 квітня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На зламі 80–90-х років ХХ ст. в Центрально-Східній Європі сталися події, що мали вирішальне значення як для майбутнього всього європейського континенту загалом, так для держав реґіону зокрема. Після самоліквідації Організації Варшавського Договору та Ради Економічної Взаємодопомоги постсоціалістичні країни переорієнтували свої зовнішньополітичні пріоритети в бік інтеґрації з європейськими й трансатлантичними структурами та почали будувати білатеральну співпрацю на якісно нових засадах.
Така зміна геополітичної кон’юнктури в реґіоні дала поштовх до формування нової системи двосторонніх стосунків сусідніх країн – України та Угорщини. Перебіг подій на континенті протягом 1990-х років переконливо демонстрував, що двостороння взаємодія між Києвом і Будапештом може виступати важливим стабілізуючим фактором економічного та політичного розвитку в Центрально-Східній Європі. Головним підґрунтям такої ролі білатеральної українсько-угорської співпраці є те, що, на відміну від інших сусідів України, взаємини з Угорщиною, за виключенням хіба що боротьби за Галичину в Х та ХІІІ ст. та подій в Закарпатті 1939-1940 рр., не відзначалися конфронта-ційністю впродовж понад як тисячолітнього співіснування на євро-пейському континенті.
Традиція відносної безконфліктності сусідніх народів була продовжена й після того, як Україна в 1991 р. проголосила незалежність. Підтвердженням цьому стало те, що Угорщина в числі перших визнала незалежну українську державу та встановила з нею дипломатичні відносини, а також на її території було відкрито перше посольство незалежної України за кордоном. Окрім цього, Угорська Республіка стала першою, з якою молода українська держава уклала широкомасштабний двосторонній міжнародний договір на основі добросусідства та співробітництва. Понад те, виявом послідовності політики Угорської Республіки по відношенню до України протягом 1990-х років стала прийнята Міністерством закордонних справ Угорської Республіки в грудні 1999 р. Стратегія активізації відносин з Україною. Все це недвозначно підтверджує, що Угорщина не лише від самого початку, але й впродовж всього десятиліття виявляє підвищену увагу до свого північно-східного сусіда.
На нинішньому етапі між Україною та Угорщиною укладено близько сімдесяти міждержавних нормативно-правових документів, головним чином, з двох стратегічних напрямків: політичного та економічного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-УГОРСЬКе СПІВРОБІТНИЦТВО: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ МІЖДЕРЖАВНИХ ВІДНОСИН У 1990-х рОКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок