Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи, моделі та алгоритми контекстного обміну даними та їх використання при проектуванні інформаційних систем

Методи, моделі та алгоритми контекстного обміну даними та їх використання при проектуванні інформаційних систем

Назва:
Методи, моделі та алгоритми контекстного обміну даними та їх використання при проектуванні інформаційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки
Білецький Євген Володимирович
УДК 681.518:681.3.016:658.512
Методи, моделі та алгоритми контекстного обміну даними та їх використання при проектуванні інформаційних систем
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, професор
Дудар Зоя Володимирівна,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки,
професор кафедри ПЗЕОМ
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Сіроджа Iгор Борисович, Державниий аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри інформатики та програмного забезпечення автоматизованих систем;
- кандидат технічних наук, доцент Танянський Сергій Станіславович, Університет внутрішніх справ, доцент кафедри інформаційних систем і технологій в діяльності ОВС, м. Харків.
Провідна установа
Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра автоматизованих систем обробки інформації та управління.
Захист відбудеться “ 11 ” жовтня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, за адресою 61166, м.Харків, просп. Леніна, 14; т. 409451.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки, за адресою 61166, м.Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 08 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Саєнко В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Майже півсторіччя тому американський математик Норберт Винер сказав про інформацію: “Інформація є інформація, не матерія й не енергія”, підкреслюючи її особливу нематеріальну суть. Людству знадобилось 30-40 років для того, щоб перетворити інформацію з наукової категорії у категорію комерційну. На сьогоднішній день будь-яку глобальну проблему неможливо вирішити без переробки значних обсягів інформації та комунікаційних процесів. Питання надійності, своєчасності та ефективності інформації набуває сьогодні особливого значення. Як правило, інформацію треба аналізувати, переосмислювати, приймати чи відхиляти, а також розробляти нові шляхи її пошуку. Зараз у світі склалась ситуація, коли потік інформації випереджає можливості людини з її переробки та ефективного використання. Перехід від традиційних методів зберігання, пошуку та розповсюдження інформації до нових привів до кращого орієнтування у явищах, процесах, а також до нових технічних рішень.
Основні ідеї сучасних інформаційних технологій базуються на концепції баз даних. Згідно з цією концепцією, основою інформаційної технології є дані, які повинні бути організовані у бази даних з метою адекватного відображення реального світу та задоволення інформаційних потреб користувачів. Бази даних є невід’ємною частиною сучасних АСУ усіх рівнів. Зріст обсягу та структурної складності даних, що зберігаються в базах даних, а також кількості користувачів інформаційних систем стало причиною створення зручних загальносистемних засобів інтеграції даних та управління ними.
У 80-ті роки завдяки досягненням у галузі штучного інтелекту з’являються системи, що базуються на використанні знань. У цей час виникає тенденція “інтелектуалізації” систем баз даних. На зовнішньому рівні їх архітектури реалізуються у різноманітні семантичні моделі даних. Крім того, останнім часом має місце тенденція збільшення масштабів баз даних. У більшості випадків це пов’язано не стільки з зростом обсягу інформації, що зберігається в окремо існуючій базі, скільки зі з’єднанням великої кількості різнорідних сховищ інформації. Різнорідність розподілених у просторі та часі компонентів системи обумовлює велику кількість помилок обробки інформації, що призводить до зниження якості оброблюваної інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи, моделі та алгоритми контекстного обміну даними та їх використання при проектуванні інформаційних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок