Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕКИСНЕ ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ В ОРГАНІЗМІ ТВАРИН ЗА УМОВ РАДІОНУКЛІДНОГО ВПЛИВУ ТА ПРИ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ

ПЕРЕКИСНЕ ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ В ОРГАНІЗМІ ТВАРИН ЗА УМОВ РАДІОНУКЛІДНОГО ВПЛИВУ ТА ПРИ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ

Назва:
ПЕРЕКИСНЕ ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ В ОРГАНІЗМІ ТВАРИН ЗА УМОВ РАДІОНУКЛІДНОГО ВПЛИВУ ТА ПРИ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Романько Марина Євгенівна
УДК 577:612.014.482:615.246.2
ПЕРЕКИСНЕ ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ В
ОРГАНІЗМІ ТВАРИН ЗА УМОВ РАДІОНУКЛІДНОГО
ВПЛИВУ ТА ПРИ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ
03.00.04 - біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор,
академік УААН Фукс Поліна Павлівна;
доктор ветеринарних наук, старший науковий
співробітник Стегній Борис Тимофійович,
Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач
лабораторії біотехнології та біохімії.
Офіційні опоненти:
- доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Мітряєва Наталія Андріївна, Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор’єва Академії медичних наук України, завідувач відділу радіаційної біології;
- доктор сільськогосподарських наук, доцент Цехмістренко Світлана Іванівна, Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, професор кафедри органічної та біологічної хімії.
Провідна установа:
Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України (кафедра біохімії), м. Львів.
Захист відбудеться 15.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.17 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. ІІІ-15.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий 12.04. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Падалко В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що одним із перших ефектів та найбільш інтенсивним серед процесів окислення при радіаційному впливі вважають реакції перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) [Бурлакова Е.Б. и др., 1975; Зозуля Ю.А., Барабой В.А., 2000]. Біологічні ефекти радіації обумовлені як зовнішнім опроміненням, так і внутрішнім забрудненням організму радіонуклідами за рахунок їх інкорпорування аліментарним та аерогенним шляхом. Інкорпоровані радіонукліди взаємодіють з клітинами і викликають аномальні біохімічні реакції, які призводять до утворення радіотоксинів ліпідного походження [Кудряшев Ю.Б., 1987; Standly R.S. et al., 1987; Зенкин А.С., 1997].
На цей час накопичено багато переконливих даних щодо впливу зовнішніх радіаційних факторів у сублетальних і летальних дозах на процеси ПОЛ клітин та рідин ураженого організму, але в зв’язку з погіршенням екологічної ситуації, особливо після аварії на ЧАЕС, все більшої актуальності набуває проблема низьких доз радіації. Так, раніше в експериментах in vitro було встановлено, що активність ПОЛ посилюється зі зменьшенням як потужності, так і дози опромінення [Stocks I. et al., 1971; Petkau A., 1976; Kale R.K., 1991]. При цьому інформація про стан процесів ПОЛ внаслідок впливу радіонуклідів у низьких дозах носить фрагментарний та суперечливий характер і стосується в основному лабораторних тварин і людей [Барабой В.А. и др., 1990, 1994; Верхогляд И.Н., Цудзевич Б.А., 1992; Оболенська М.Ю. та ін., 1998; Чоботько Г.М., 1999]. Дані з цього питання відносно організму сільськогосподарських тварин є дуже обмеженими як кількістю досліджених показників, так і чисельністю публікацій [Гуляко А.А. и др., 1996; Мирзоев Э.Б. и др., 1997; Tsehmistrenko S.I., 2000].
В останні десять років у практиці гуманної та ветеринарної медицини широко використовуються препарати ентеросорбентів – кремнієвміщуючих силікатів [Венглинская Е.А., 1991; Фукс П.П., 1997, 1998, 2000]. Доведено здатнiсть природних сорбентiв зв’язувати 137Cs в шлунково-кишковому тракті, блокувати його всмоктування та накопичення, що призводить до декорпорування радiонуклiдiв з органiзму тварин [Giese W.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЕРЕКИСНЕ ОКИСЛЕННЯ ЛІПІДІВ ТА ЙОГО РЕГУЛЯЦІЯ В ОРГАНІЗМІ ТВАРИН ЗА УМОВ РАДІОНУКЛІДНОГО ВПЛИВУ ТА ПРИ ЕНТЕРОСОРБЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок