Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНІ CdTe РІЗНОЇ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ З РОЗЧИНАМИ НА ОСНОВІ І2 ТА H2O2–HI

ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНІ CdTe РІЗНОЇ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ З РОЗЧИНАМИ НА ОСНОВІ І2 ТА H2O2–HI

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНІ CdTe РІЗНОЇ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ З РОЗЧИНАМИ НА ОСНОВІ І2 ТА H2O2–HI
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,85 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
УДК 621.794.4: 546.48/24
ІВАНІЦЬКА ВАЛЕНТИНА ГРИГОРІВНА
ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНІ CdTe РІЗНОЇ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ
ОРІЄНТАЦІЇ З РОЗЧИНАМИ НА ОСНОВІ І2 ТА H2O2–HI
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Івано-Франківськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Томашик Василь Миколайович
вчений секретар, завідувач відділу фізичної хімії напівпровідникових матеріалів Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
м. Київ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Колбасов Геннадій Якович,
завідувач відділу фотоелектрохімії та хімічних джерел струму Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, м. Київ;
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Лобанов Віктор Васильович,
провідний науковий співробітник Інституту хімії поверхні ім. О.О. Чуйка НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 28 березня 2008 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою:
76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розіслано 21 лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Кланічка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдяки унікальному спектру своїх фізико-хімічних параметрів CdTe застосовується як матеріал для виготовлення сонячних елементів, детекторів іонізуючого випромінювання, елементів ІЧ- та нелінійної оптики, підкладок для епітаксійного нарощування шарів CdxHg1-xTe тощо. Робота таких приладів залежить не лише від фізико-хімічних характеристик об’єму монокристалу, але і від хімічного складу, структурної досконалості і геометрії його поверхні, що, у свою чергу, ставить надзвичайно високі вимоги до її якості.
Рідкофазне травлення, зокрема методи хіміко-механічного (ХМП) та хіміко-динамічного (ХДП) полірування кристалів є одними із найбільш розповсюджених методів відповідної підготовки поверхні напівпровідників. Розчинення кристалу базується на різниці хімічної активності його структурних складових по відношенню до хімічних реагентів у складі травника. Визначальними факторами цього процесу є термодинамічні константи матеріалу, природа розчинника, його температура, спосіб подачі травника на поверхню, природа і тип зв’язків між структурними частинами кристалу та кристалографічна орієнтація його поверхні.
Анізотропія напівпровідникового монокристалу зумовлює різницю у швидкостях адсорбції компонентів травника на його поверхні, а також різницю в швидкостях вивільнення заряду, що в значній мірі може впливати на характер та швидкість процесів розчинення. Залежність швидкості травлення від орієнтації не є загальним правилом, але для площин з малими індексами швидкість процесу розчинення корелює з густиною „розірваних” зв’язків на поверхні кристалу. Явище анізотропії в процесі травлення більше вивчено для елементарних напівпровідників і сполук типу АІІІВV, а для сполук типу АІІВVІ результатів таких досліджень мало, що спонукає вести пошук в даному напрямку, оскільки в багатьох випадках для виготовлення приладів використо-вуються орієнтовані в тому чи іншому кристалографічному напрямку пластини напівпровідників.
До постановки даного дослідження питання хімічного травлення поверхні CdTe різної кристалографічної орієнтації носили переважно емпіричний характер. Не приймався до уваги зв’язок кінетичних закономірностей розчинення з механізмом полірування і вибором поліруючих травників, не досліджувались вплив орієнтації поверхні та гідродинамічні умови проведення процесу розчинення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ПОВЕРХНІ CdTe РІЗНОЇ КРИСТАЛОГРАФІЧНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ З РОЗЧИНАМИ НА ОСНОВІ І2 ТА H2O2–HI

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок