Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧИЙ ПРОЦЕС В АРХІТЕКТУРІ (ЛОГІЧНІ ТА ІНТУЇТИВНІ АСПЕКТИ)  

ТВОРЧИЙ ПРОЦЕС В АРХІТЕКТУРІ (ЛОГІЧНІ ТА ІНТУЇТИВНІ АСПЕКТИ)  

Назва:
ТВОРЧИЙ ПРОЦЕС В АРХІТЕКТУРІ (ЛОГІЧНІ ТА ІНТУЇТИВНІ АСПЕКТИ)  
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
КРИВОРУЧКО Наталя Іванівна
УДК 72.01
ТВОРЧИЙ ПРОЦЕС В АРХІТЕКТУРІ
(ЛОГІЧНІ ТА ІНТУЇТИВНІ АСПЕКТИ)
 
18.00.01 - Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти України, кафедра “Проблеми архітектури міського середовища”
Науковий керівник доктор архітектури, професор
АНТОНОВ Віктор Леонідович.
Харківська державна академія міського господарства, завідувач кафедри “Проблеми архітектури міського середовища”
Офіційні опоненти
доктор архітектури, професор ДЬОМІН Микола Мефодійович, директор НДІ теорії та історії архітектури і містобудування Державного комітету України у справах будівництва, архітектури та житлової політики;
кандидат архітектури, доцент ТРЕГУБ Наталя Євгенівна., Харківський художньо–промисловий інститут, кафедра “Інтер'єр та обладнання”.
Провідна установа Державний науково-дослідний і проектний інститут містобудування Державного Комітету України у справах будівництва, архітектури і житлової політики, м. Київ.
Захист відбудеться “16” лютого 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету будівництва та архітектури: 61002, м.Харків, вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий 13 січня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат архітектури, доцент Фоменко О.О.


...утворюється якийсь заплутаний клубок. який неможливо розплутати раціональними методами. В такому випадку я обираю ірраціональний шлях (інтуїцію) (!) - він коротший”. (А.Аалто).“
Необхідно вияснити, що(!) підлягає і не підлягає логічному аналізу для створення умов, оптимальних для підсвідомої творчої діяльності мозку”(виділено мною. - Н.К.). (П.В.Симонов)
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Архітектурний творчий процес уявляють як розумову діяльність, яка дозволяє створити щось нове, спрогнозувати в проекті його реалізацію та послідовне “споживання”. Оскільки творчий процес реалізується однією особою, а його результат потребує друга, при дослідженні творчості доводиться вникати в загальні для них психологічні особливості. Більшість архітектурних досліджень творчості обовязково апелює до них.У данному дослідженні акцентуються логічні й інтуїтивні акти свідомості, бо двоєдина природа архітектури - поєднання утилітарних та естетичних аспектів - обумовлює їх особливе ускладнення в архітектурній творчості. Невипадково архітектурних метрів розділяли на апологетів логіки та інтуїції. До перших, наприклад, зачисляли плеяду від А.Паладіо, Віолле-ле-Дюка до В.Гропіуса, Міс ван дер Рое, І.В.Жолтовського, раннього Ле Корбюзьє. Цей напрямок у сфері естетики набув назву “позитивної краси” До других - прихильників “свавільної краси”- відносили творців, не менш великих: від Мікеланджело, Борроміні, Берніні до Ф.Райта, К.Танге, І.Мендельсона, К.С.Мельнікова і пізнього Ле Корбюзьє.
Але, якщо критерій істини - практика, то можна простежити, до чого приводить абсолютизація логічного або інтуїтивного, “позитивного” і “свавільного”. Відомо, що функціональна організація територій, прокладання вулично-дорожньої мережі, розміщення центрів, вплив рельєфу достатньо повно пояснюються на логічному рівні. Але стало “притчею во язицех”, що багато міських утворень не “приймаються” мешканцями міст, хоча й були збудовані в певній відповідності до нормативної логіки. А це відторгнення набуває соціального змісту: мешканець розповсюджує його на соціум, у надрах якого народились новобудови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТВОРЧИЙ ПРОЦЕС В АРХІТЕКТУРІ (ЛОГІЧНІ ТА ІНТУЇТИВНІ АСПЕКТИ)  

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок