Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНФЛІКТИ І ХАРАКТЕРИ В РОМАННІЙ ІСТОРІЇ РУЇНИ

КОНФЛІКТИ І ХАРАКТЕРИ В РОМАННІЙ ІСТОРІЇ РУЇНИ

Назва:
КОНФЛІКТИ І ХАРАКТЕРИ В РОМАННІЙ ІСТОРІЇ РУЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
Олійниченко Олена Володимирівна
УДК 821.161.2-31(043.3)
КОНФЛІКТИ І ХАРАКТЕРИ
В РОМАННІЙ ІСТОРІЇ РУЇНИ
Спеціальність 10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Полтавчук Василь Григорович
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович
Інститут філології Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка,
кафедра новітньої української літератури, професор;
кандидат філологічних наук, доцент
Сподарець Володимир Іванович
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, кафедра української філології, доцент.
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м.Чернівці
Захист відбудеться „27” квітня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 при Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м.Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (за адресою: 25006, м.Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розісланий „ 23 „ березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Гольник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Проблема конфліктів і характерів у її зв’язку з різними жанрами та жанровими різновидами є однією з важливих проблем сучасного вітчизняного літературознавства. Актуальність її зумовлюється інтенсивними пошуками нових можливостей художнього осмислення історії, прагненням письменників осягнути масштабні історичні конфлікти, характери знакових постатей минувшини, заповнити білі плями в літописі доленосних для українського народу епох, однією з яких є Велика Руїна (1657–1680 роки).
Художній літопис означеної доби нараховує близько двох десятків романів – це „Чорна рада” П.Куліша, „Гетьман Іван Виговський І.Нечуя-Левицького, „Руїна”, „Молодість Мазепи” М.Старицького, „Таємний посол” В.Малика, „Юрась Хмельниченко” О.Пахучого, „На брата брат” і „Яса” Ю.Мушкетика та інші. Літературні твори, в яких відображена доба Руїни, художньо нерівноцінні. Вони належать перу різних за талантом авторів, творилися в різних соціально-політичних і літературних обставинах, але попри це є в них чимало спільного. Їхні автори звернули свої погляди до постатей найяскравіших представників Руїни, відобразили найхарактерніші для цієї доби конфлікти.
Зазначимо, що дослідження романної історії Руїни тим більше на часі, що в умовах становлення молодої української держави у сучасних вчених є можливість пізнати художню історію, звільнену від фальшивого тлумачення маловідомих сторінок минулого. Сьогодні літературознавство долає кон’юктурний підхід до аналізу історичної прози, маючи на меті осмислення поетики, способів реалізації художньої ідеї. Історичні романи П.Куліша, І.Нечуя-Левицького, М.Старицького, В.Малика, Ю.Мушкетика потребують сучасного наукового прочитання, що зумовлюється необхідністю цілісного аналізу, системного вивчення романної історії Руїни. Крім того, твори названих письменників ще не розглядалися з позиції осягнення всього розмаїття авторських концепцій трагічного відтинку нашої історії, визначення співмірності конфліктів історичних і художніх, розкриття поетики творення характерів таких історичних постатей, як Іван Виговський, Іван Сірко, Юрій Хмельницький, Петро Дорошенко та інші.
У публікаціях Н.Бойко, М.Кодака, А.Калинчук, Н.Левчик, В.Поліщука, Л.Ромащенко, О.Слоньовської, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНФЛІКТИ І ХАРАКТЕРИ В РОМАННІЙ ІСТОРІЇ РУЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок