Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТИКИ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТИКИ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Назва:
ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТИКИ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 502 : 327.7
МАХМУД Ахмед Алі Аль-Намрі
ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТИКИ
МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Спеціальність 23.00.02 — політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
кандидат філософських наук,
ХИЛЬКО Микола Іванович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
доцент кафедри політології філософського факультету
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
КИСЕЛЬОВ Микола Миколайович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат політичних наук
КЛИМЕНКО Олена Анатоліївна
Інститут світової економіки
і міжнародних відносин НАН України,
науковий співробітник
Провідна установа:
Національний інститут стратегічних досліджень при Раді національної безпеки і оборони України
Захист відбудеться “15” грудня 2000 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці
Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “14” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.П. ГОРБАТЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним з найгостріших завдань, що стоять перед світовою цивілізацією, є проблема екологічної безпеки на планеті. Дія негативних факторів антропогенного впливу на природне оточення сьогодні значно перевищує компенсаційні можливості біосфери. У свою чергу, людство йде “слідком” за екологічними подіями, не випереджаючи їх, і реагує лише на наслідки у формі регіональних ката-строф. Назріває і набуває реальних рис глобальна екологічна катастрофа, яка ставить під загрозу існування людського роду і саме життя на планеті.
Перехід на "екологічний" тип розвитку людства вимагає перегляду пріоритетів, ґрунтовної перебудови світової економіки і переходу на якісно новий, порівняно з післявоєнним періодом, етап розвитку міжнародного співробітництва. Якщо створення умов для сталого розвитку в майбутньому не стане основною турботою урядових органів і їх взаємозв'язків, то триваюче руйнування природних систем, які забезпечують економіку, зведе нанівець усі їх зусилля по поліпшенню умов життя людини.
Однією із складових шляхів вирішення глобальних екологічних
проблем стає необхідність розробки комплексу заходів для екологічної безпеки і його послідовна реалізація на різних рівнях від локального до глобального.
Екологічна безпека не може бути забезпечена лише природоохоронними діями у відриві від соціальних, економічних, політичних і демографічних проблем. Усі вони настільки взаємопов'язані і взаємозалежні, що вирішення кожної з них може бути знайдене лише за умови їх спільного розгляду.
Слід з упевненістю припустити, що лише у випадку, якщо людство зможе об'єднати свої зусилля для вирішення екологічних проблем, негативні тенденції, що загрожують майбутньому людини, можуть бути подолані. Коли народи і політичні діячі усвідомлять всю повноту важливості цих проблем на міжнародному рівні, коли відбудеться перегляд міжнародної політики та її пріоритетів на національному рівні і коли зміниться спосіб життя кожної окремої особистості лише тоді варто очікувати глобального поліпшення умов життя людини. Екологічна й економічна сталість "світу" дозволить удосконалювати його й далі. Вище наведене свідчить про актуальність політологічного аналізу проблеми і обраної теми дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема і зміст дисертаційного дослідження є складовою міжнародної комплексної програми "Людина і біосфера" ("Man and Biosphere" — скорочено МАВ), а також регіональних і національно-державних програм, зокрема, "Стійкий розвиток Йємену" і "Концепція сталого розвитку України".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ЯК ПРЕДМЕТ ПОЛІТИКИ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок