Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

Загрузка...

КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА / сторінка 10

Назва:
КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
При наявності больового синдрому традиційна спондилографія є провідною в діагностиці метастатичних уражень хребта. Вивчення рентгенограм хребта у хворих на рак грудної, щитоподібної та передміхурової залоз, легень і матки не виявило істотної залежності характеру структурних змін метастатичних уражень від локалізації первинної пухлини. Наявність “ранніх рентгенологічних” ознак метастатичного ураження, таких як нечіткість контурів та структури елементів хребців, є підставою для подальшого променевого дослідження хребта для точнішого вивчення кісткової структури. У визначенні метастатичних уражень хребта чутливість рентгенографії склала 71,2%, специфічність – 69,3% та ефективність – 69,9%.
2. Використання рентгенограмметричних показників на звичайних рентгенограмах дало можливість оцінити стан хребетного каналу при метастатичних ураженнях хребців. Вираженість больового синдрому при патологічних переломах хребців була зумовлена переважно стенозом хребетного каналу, ступінь якого перебував у прямій залежності від величини компресії уражених метастазами хребців, чи наявністю м'якотканинного пухлинного компонента, який спричинював стиснення спинного мозку.
3. Порівняльна оцінка рентгенографії і ОСГ показала більш високу чутливість останньої (визначення рентгенонегативних метастазів у 23,5%) при низькій її специфічності. За нашими даними чутливість радіонуклідного методу в діагностиці метастатичних уражень хребта (кістяка) склала 84,4%, специфічність - 70,4%, ефективність - 81,5%. Поєднання ОСГ зі звичайною рентгенографією підвищує показники чутливості, специфічності та діагностичної ефективності, які відповідно склали 85,3%, 72,9%, 82,8%.
4. Найбільш повну інформацію про характер структурних змін хребців і стан кісткових стінок хребетного каналу при метастатичних ураженнях надавала КТ. Застосування рентгенографії разом із КТ підвищило показники чутливості і специфічності відповідно до 98,7% та 83,3%. Ефективність поєднаного виконання рентгенографії та КТ склала 97,9%. МРТ є методом вибору в вивченні патологічних змін м'яких тканин і вмісту хребетного каналу, в тому числі й при метастатичних ураженнях хребта. Чутливість її склала 98,4%, специфічність – 71,4%, ефективність – 97,9%. КТ і МРТ - методи променевої діагностики, які доповнюють один одного, а їх застосування в комплексі променевого дослідження сприяє ранній та точнішій діагностиці метастатичного ураження хребта.
5. Комплексне променеве дослідження хребта при проведенні диференціальної діагностики метастатичних уражень, гормональної спондилопатії і мієломної хвороби більш ефективне при поєднанному застосуванні рентгенографії, ОСГ і КТ (специфічність – 95,2%), ніж рентгенографії та МРТ (специфічність – 77,8%). Проте показники діагностичної ефективності їх істотно не відрізняються (відповідно склали 98,1% та 98,7%). Диференціальна діагностика метастатичних уражень хребта, гормональної спондилопатії та мієломної хвороби повинна проводитися на основі використання комплексу методів променевого дослідження з ретельним урахуванням клінічних даних і результатів лабораторних досліджень.
6. Розроблений і запропонований діагностичний алгоритм комплексного використання променевих методів дослідження хребта дозволив раніше виявити його метастатичне ураження, і, відповідно, раніше визначитися відносно адекватного лікування, націленого на поліпшення якості життя.
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
За наявності клінічних проявів можливого метастатичного ураження хребта променеве дослідження треба починати зі звичайної рентгенографії. У разі отримання позитивних результатів (виявлення метастазів у хребет) променеве дослідження хребта можна вважати достатнім чи доповнити остеосцинтиграфією з метою виявлення субклінічних метастазів в інших відділах кістяка.
В разі отримання негативних результатів рентгенографії при виражених клінічних проявах ураження треба застосовувати КТ або МРТ відповідного відділу хребта, і при позитивних їх даних (виявлення метастазів) променеве дослідження вважати достатнім.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок