Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

Загрузка...

КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА / сторінка 4

Назва:
КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вказані симптоми, за виключенням локальних, спостерігалися і у хворих на мієломну хворобу та гормональну спондилопатію.
Всім 155 хворим з підозрою на метастатичне ураження хребта проводили променеве дослідження, яке включало рентгенографію (100%), ОСГ (35,6%), КТ (27,1%) і МРТ (10,3%) відповідних відділів хребта
Звичайну рентгенографію хребта проводили в прямій та бічній проекціях в стандартних режимах на апаратах TUR D 800-1 та EDR 750 B, яку в необхідних випадках (20,7%) доповнювали звичайною томографією в бічній проекції через остюкові відростки. На звичайних спондилограмах проводили аналіз: стану тіла хребця (за формою, розмірами, структурою, контурами), дужок, поперечних, суглобових та остюкових відростків, дуговідросткових суглобів, міжхребцевих просторів; осі хребта та паравертебральних м`яких тканин.
Для оцінки стану хребетного каналу у 32 хворих вивчали рентгенограмметричні показники: фронтальний розмір хребетного каналу, який вимірюється на рентгенограмі в прямій проекції між ніжками дужки хребця; сагітальний розмір хребетного каналу, який вимірюється на рентгенограмі в бічній проекції від задньої поверхні тіла хребця до лінії, що проведена через верхній і нижній суглобові відростки; відношення сагітального розміру хребетного каналу до середньосагітального розміру хребця, який вимірюється на бічній рентгенограмі від переднього до заднього краю тіла хребця в його середньому відділі; площа хребетного каналу на звичайних рентгенограмах обчислюється як половина добутку фронтального та сагітального його розмірів; горизонтальний розмір міжхребцевого отвору вимірюється між задньою поверхнею тіла та передньою поверхнею нижнього суглобового відростка вище розташованого хребця; вертикальний розмір - між дужками суміжних хребців; індекс висоти та індекс ширини міжхребцевого отвору, зменшення яких може свідчити про наявність фораменального стенозу.
У частини хворих з метою визначення рентгенонегативних метастазів звичайна рентгенографія була застосована разом з ОСГ. Остеосцинтиграфію виконували на гамма-камерах “Ohio Nuclear 110” (США) і МВ-9100 (ВНР) та томографічній гамма-камері “ТАМАРА” з використанням фосфатних сполук, мічених 99mТс.
Для детальнішого вивчення структурних змін (коли дані рентгенографії були сумнівними) та визначення поширеності патологічного процесу застосовували КТ, яка допомагала запобігти сумаційному ефекту порівняно зі звичайною рентгенографією. КТ виконували на комп'ютерному томографі СТ МАХ (General Electric, США) із кроком томографії 5 мм (інколи 2 мм) та товщиною зрізу 5 мм. Аналіз комп'ютерних томограм проводили за тією самою схемою, що й звичайних рентгенограм.
Стан хребетного каналу (сагітальний, фронтальний розміри та площа) за даними КТ оцінювали на рівні зрізів, виконаних через ніжки дуг хребців, на яких визначалося тіло і дуга, що створювали повне кільце – хребцевий отвір (при збереженні кісткових стінок) або між збереженими стінками та пухлинним компонентом. Визначення цих показників проводили 22 хворим (38 хребців), у яких за даними звичайної рентгенографії визначали нечіткість або зруйнування кісткових стінок хребетного каналу та 5 пацієнтам (32 хребця) без метастатичного ураження хребців, які склали контрольну групу.
Магнітнорезонансну томографію виконували на апараті "ОБРАЗ-1" з напруженістю магнітного поля 0,12 Т, в SE-послідовності з отриманням Т1- і Т2-зважених зображень у сагітальній, фронтальній та аксіальній проекціях. На МР-томограмах оцінювали характер МР-сигналу від хребців, їх форму та розміри; характер МР-сигналу та стан міжхребцевих дисків; спинного мозку, його оболонок і лікворних шляхів.
Отримані результати обстежень було статистично оброблено з обчисленням ефективності, чутливості та специфічності для рентгенографії, ОСГ, КТ і МРТ у визначенні метастатичних уражень хребта. Усі розрахунки проведено у статистичному середовищі STATISTICA.
Результати дослідження та їх обговорення. При вивченні звичайних рентгенограм хребта з підозрою на його метастатичне ураження у 113 хворих на рак грудної, щитоподібної, передміхурової залоз, легені і матки метастази у хребет визначалися у 90 (585 хребців) пацієнтів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок