Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

Загрузка...

КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА / сторінка 8

Назва:
КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
За даними КТ, остеолітичні метастази виявлено у 29 хворих (522 осередку ураження). Із них на рак грудної залози - у 23, щитоподібної залози - у 1, легені - у 4, матки - у 1. За даними КТ визначалася літична деструкція у 1 хворого на мієломну хворобу (5 хибнопозитивних осередків ураження). Зруйнування дужок хребців на комп'ютерних томограмах визначалося у 20 хворих на рак грудної залози, з них ізольоване ураження виявлено у 4 пацієнтів. Змішані метастази в хребті при КТ виявлено у 6 хворих: у 4 - на рак грудної та 2 - на рак передміхурової залоз. Остеобластичні метастази в хребці за даними КТ визначалися лише у 1 хворої на рак грудної залози. У 2 хворих на рак легені і матки на комп'ютерних томограмах метастатичних змін не знайдено (7 хибнонегативних осередків). У 2 хворих на гормональну спондилопатію, в яких за даними рентгенографії не виключалося метастатичне ураження хребта, при КТ визначався дифузний остеопороз, на фоні якого і виникали патологічні деформації хребців. У тих спостереженнях, коли на звичайних рентгенограмах визначалися остеосклеротичні зміни, на комп'ютерних томограмах нерідко на фоні ущільненої структури визначалися осередки деструкції, що трактувалося вже як змішані метастази. КТ надавала можливість визначення поширеності деструктивного процесу не тільки в тілах хребців, а й в їх дужках, у суміжних відділах ребер (при КТ грудних хребців), а також поширення метастатичного процесу на хребетний канал та поза його межами, завдяки візуалізації м'якотканинного пухлинного компонента, що руйнував кісткові стінки хребетного каналу. За нашими даними при проведенні КТ (разом із звичайною рентгенографією) 42 хворим чутливість склала 98,7%, специфічність – 83,3%, а ефективність – 97,9%.
Магнітнорезонансну томографію хребта проведено 16 хворим із підозрою на метастатичне ураження хребців з больовим синдромом різного ступеня вираженості. Серед них - 8 хворих на рак грудної залози, 2 - на рак легені, 2 – на рак передміхурової залози, 1 - на рак матки, 2 - на мієломну хворобу та одна хвора на гормональну спондилопатію. Метастатичне ураження хребців, за даними МРТ, виявлено у 12 хворих (371 осередок ураження з 377 осередків встановлених референтно), із них: у 7 - на рак грудної залози, у 2 - на рак легені, 2 - рак передміхурової залози та в одної хворої на рак матки. Метастатичне ураження хребців визначалося у вигляді неоднорідного МР-сигналу (частіше зниження) від уражених хребців на Т1- і посилення на Т2-зважених томограмах, патологічних переломів їх тіл із стисненням спинного мозку і (чи) його оболонок на рівні компремованих хребців. Зміни з боку спинного мозку та порушення лікворотоку визначалися у 10 хворих. Слід підкреслити, що на Т2-зважених томограмах візуалізувалися осередки метастатичного ураження у вигляді посиленого сигналу при незміненій формі хребців у 5 хворих (41,7%), у яких на звичайних рентгенограмах чітких ознак метастатичного ураження виявлено не було. Патологічні зміни хребців, подібні до метастатичних, на МРТ було виявлено у 2 пацієнтів із солітарною мієломою (2 хибнопозитивних осередку ураження), що вимагало проводити диференціальну діагностику з урахуванням результатів лабораторних досліджень крові, сечі та даних морфологічного дослідження. В одному випадку було виявлено ознаки гормональної спондилопатії (5 осередків ураження) у вигляді патологічної компресії тіл хребців та збільшення міжхребцевих просторів, сигнал від змінених хребців був незмінений.
За результатами наших досліджень ми не знайшли залежності між МРТ-картиною метастазів у хребці та їх рентгеноморфологічними проявами, тобто за її даними неможливо було чітко визначити характер структурних змін уражених хребців, бо посилення МР-сигналу спостерігалося як при остеолітичних, так і при змішаних метастазах, навіть з переважанням остеосклеротичних змін, що виявлялися на рентгенограмах і КТ. Тобто зниження чи підвищення МР-сигналу вказували лише на наявність патологічно зміненої структури і не давали повної інформації саме про характер цих змін, і тільки за даними МРТ не можна впевнено проводити диференціальну діагностику метастатичних уражень хребта.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок