Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

Загрузка...

КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА / сторінка 9

Назва:
КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Про це свідчить невисока специфічність МРТ, яка за нашими даними склала 71,4%. Проте завдяки своїм високим панорамним можливостям і достатньо високим чутливості (98,4%) та ефективності (98,7%) МРТ дозволяла раніше виявити метастатичні ураження хребта та їх поширеність, отримати більш повну уяву про стан хребетного каналу, спинного мозку та його оболонок при метастатичному ураженні хребта. Відзначено, що поєднання МРТ із звичайною рентгенографією (16 хворим) підвищує показники специфічності і чутливості до 77,8% та 99,2% відповідно.
З метою розробки диференціальної променевої діагностики метастатичних уражень хребта із подібними за клінічною та рентгенологічною картиною захворюваннями ми вивчли дані клініки, результати лабораторних досліджень та променевих методів дослідження у 21 хворого віком 38 - 71 рік на мієломну хворобу. На підставі рентгенологічної картини хребта у 12 хворих виявлено дифузно-поротичну форму, у 4 – змішану (поєднання дифузного остеопорозу з осередками деструкції), у 4 – солітарну мієлому, в одному випадку діагноз мієломної хвороби було виключено. Дані, отримані при ОСГ у вигляді патологічного накопичення в зонах ураження, не мали особливостей, що відрізняли б їх від метастазів. Тобто в цих спостереженнях принципового диференціально-діагностичного значення радіонуклідний метод не мав. Застосування рентгенівської КТ та МРТ, безумовно, раніше дозволяло виявити структурні зміни уражених хребців. Але слід відзначити, що семіотичні ознаки мієломи, за їх даними, помітно не відрізнялися від таких при метастазах у хребці. Тому принципове диференціально-діагностичне значення мали дані морфологічного дослідження пунктату осередку ураження, які й дозволяли встановити мієломну хворобу.
Проведено аналіз клінічних даних і результатів променевого дослідження хребта у 21 хворого на гормональну спондилопатію, з них у 18 жінок, 3 чоловіків. Аналіз результатів рентгенографії хребта показав, що у хворих цієї групи основними рентгенологічними ознаками були дифузний остеопороз, патологічні деформації тіл хребців, деформації хребетного стовбура, розширення міжхребцевих просторів. Майже у всіх хворих патологічні деформації хребців мали вигляд двовгнутих лінз. Оцінити характер структурних змін у компремованих хребцях за даними рентгенографії було важко, тому ми використовували КТ і МРТ. З нашого погляду, ОСГ не може відігравати значної ролі в диференціальній діагностиці метастазів і гормональної спондилопатії, бо в наших спостереженнях вона давала хибні результати.
Результати наших досліджень демонструють, що успіх і вірогідність диференціальної діагностики метастатичних уражень хребта залежать від даних комплексу методів променевого дослідження із строгим урахуванням клінічних даних та результатів лабораторних досліджень.
Таким чином, ми вважаємо, що у визначенні метастатичних уражень хребта і проведенні диференціальної діагностики їх з іншою патологією, яка має подібну рентгенологічну картину, має застосовуватися комплексне променеве дослідження. Тому нами запропоновано діагностичний алгоритм (рис.1), який становить схему комплексного променевого дослідження хребта для своєчасного визначення метастатичних уражень. Виявлення метастазів у хребет на перших етапах променевого дослідження (рентгенографія, ОСГ) виключає необхідність використання інших коштовних методів. У разі негативних або сумнівних результатів, отриманих за даними традиційних методів променевого дослідження, необхідно виконувати КТ і (чи) МРТ, що скорочує терміни визначення метастазів у хребет.
Рис.1 Діагностичний алгоритм променевого дослідження хребта при підозрі на його метастатичне ураження.
Підсумовуючи результати досліджень, необхідно відзначити, що дану проблему не слід вважати остаточно вирішеною. Подальший розвиток обладнання для проведення рентгенографії, ОСГ, КТ, МРТ сприятиме більш аргументованому застосуванню променевих методів з високою діагностичною ефективністю.
ВИСНОВКИ
1. При пухлинах, які дають метастази в кістки, в хребті спостерігалися найчастіше остеолітичні (59,7%), рідше - остеобластичні (22,7%) та змішані (17,6%) метастази.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОМПЛЕКСНА ПРОМЕНЕВА ДІАГНОСТИКА МЕТАСТАТИЧНИХ УРАЖЕНЬ ХРЕБТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок