Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ Er-Ni-B, Yb-{Fe, Co, Ni}-B ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ Er-Ni-B, Yb-{Fe, Co, Ni}-B ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ Er-Ni-B, Yb-{Fe, Co, Ni}-B ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ВЕРЕМЧУК ІГОР ВСЕВОЛОДОВИЧ
УДК 546.27.72.74.666.668+669.018.1
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ Er-Ni-B, Yb-{Fe, Co, Ni}-B ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ
02.00.01 неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Кузьма Юрій Богданович
Львівський національний університет імені Івана Франка
професор кафедри аналітичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Панчук Олег Ельпідефорович,
Чернівецький національний університет мені Юрія Федьковича
завідувач кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Федорчук Анатолій Олександрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства імені І.М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “_07__” ___червня______ 2006 р. о __16__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “__05__”____травня______ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із завдань сучасної неорганічної хімії є синтез нових сполук, встановлення їхньої кристалічної структури і вивчення фізичних властивостей. Оскільки на даному етапі немає теорії, яка б давала змогу прогнозувати взаємодію компонентів у системі, основою пошуку нових сполук є побудова діаграм стану систем. Накопичення такої інформації послужить основою для встановлення взаємозв’язку між складом, структурою і властивостями кристалічних речовин.
Вже майже 40 років ведеться дослідження потрійних систем
Ln-M-B, де M- перехідний метал. Ми звернули увагу на відсутність систематичних даних про взаємодію компонентів у системах Yb-M-B i суперечливість деяких результатів досліджень системи Er-Ni-B. Вивчення взаємодії компонентів у системах Er-Ni-B i Yb-{Fe, Co, Ni}-B та побудова діаграм фазових рівноваг дали б змогу провести порівняння з аналогами і встановити вплив заміни перехідних металів на зміни у кристалічних структурах тернарних фаз. Особливу увагу викликають системи, компонентом яких є Yb: сполуки в таких системах мають специфічні фізичні властивості із-за здатності Ітербію проявляти змінну валентність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичними планами кафедри і держбюджетними темами ХА - 48Б “Синтез та визначення кристалічних та модульованих структур тернарних сполук перехідних та рідкісноземельних металів з р-елементами”, номер державної реєстрації 0100U001420 та ХА-162Ф “Синтез, структура та властивості боридів, алюмінідів, галідів, фосфідів та стибідів як основа для пошуку нових неорганічних матеріалів”, номер державної реєстрації 0103U001884. Дисертант виконував частину експериментальних досліджень.
Частина експериментів проведена в Інституті Макса Планка хімічної фізики твердих матеріалів (Max Planck Institut fьr Chemische Physik fester Stoffe), Дрезден, Німеччина, стипендіатом якого був автор.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є дослідити взаємодію компонентів у системах Er-Ni-B i Yb-{Fe, Co, Ni}-B, деяких споріднених системах (Yb-{Rh, Pd}-B) та провести порівняльний аналіз одержаних результатів із відомими даними про інші споріднені системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК В СИСТЕМАХ Er-Ni-B, Yb-{Fe, Co, Ni}-B ТА В ДЕЯКИХ СПОРІДНЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок