Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАХ СМЕРТІ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМА.

СТРАХ СМЕРТІ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМА.

Назва:
СТРАХ СМЕРТІ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМА.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,76 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МОРОЗОВ Андрій Юрійович
УДК 179.6:128
СТРАХ СМЕРТІ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМА.
Морально-етичні аспекти
спеціальність 09.00.07 – етика.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професора Аболіна Тетяна Георгіївна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри етики, естетики та культурології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Малахов Віктор Аронович, Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, провідний спеціаліст відділу філософії культури, етики та естетики;
кандидат філософських наук, доцент Кундеревич Олена Вікторівна, Київський національний університет культури і мистецтв, доцент кафедри зв’язків з громадськістю.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 10 травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 4 квітня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Живоглядова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність теми. Проблема відношення людської особистості до смерті була й залишається однією з ключових в історії людства. Філософська рефлексія щодо теми смерті є глибинним фундаментом для розуміння основ життя людини. Страх смерті, що є об’єктом філософсько-етичного аналізу, постає не лише як щось укорінене у вітальності людини, як природний інстинкт її самозбереження, а передусім – як соціально-історичний, культурно обумовлений феномен. Тому, неможливо розглядати проблему страху смерті поза контекстом загальної екзистенційної ситуації людини, яка живе в конкретну культурно-історичну епоху.
На початку ХХІ ст. гостру увагу дослідників привертає криза культурної ідентичності європейських народів, втрата автентичності особистості, зменшення її морального та духовно-творчого потенціалів, звуження кола духовних запитів, тощо. Духовна криза особистості в цілому позначається і на відношенні людини до смерті, яка в сучасному західному суспільстві сприймається одновимірно, часто несе негативні конотації. Коріння цих кризових явищ потрібно шукати у світоглядних підвалинах сучасності. З одного боку, доба постмодерну, що є культурно-історичною реалією сьогодення, визначається відкритістю, поліфонічністю, свободою економічного і культурного вибору. З іншого боку, сама можливість обирати і нести за цей вибір відповідальність викликає феномен тривоги. Остання виникає через складність відповіді на екзистенційне запитання про смисл життя і смисл смерті – тим більше в культурі, у якій межа між серйозним та грою, високим та ницим, абсолютним та відносним, дійсним та належним вже не є очевидною. Постмодерн (в силу власної фрагментарності) не в змозі запропонувати автентичний смисл життя, який би спирався на трансцендентну цінність, метанарратив. Замість подібної непорушної над-опори, постмодерна культура пропонує лише розмаїття ціннісних систем, кожна з яких не може претендувати на обов’язковість та абсолютність. Відсутність глибокої переконаності в існуванні смислу буття викликає в особистості „тривогу перед небуттям” (Р.Мей, П. Тілліх), що несе із собою загрозу і смерть буттю. У „тривозі небуття” людині відкривається марність, абсурдність її існування.
Як відомо, пануюча в західному світі секулярна система цінностей визнає головною і найвищою цінністю життя людини, його збереження і захист.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАХ СМЕРТІ ЯК ЕКЗИСТЕНЦІЙНА ПРОБЛЕМА.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок