Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ РОЗСІЯНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ МАЛИХ ТІЛ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ

ВЛАСТИВОСТІ РОЗСІЯНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ МАЛИХ ТІЛ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ РОЗСІЯНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ МАЛИХ ТІЛ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,36 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Розенбуш Віра Калениківна
УДК 523.4+523.44+523.64
ВЛАСТИВОСТІ РОЗСІЯНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
МАЛИХ ТІЛ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ
01.03.03 – Геліофізика і фізика Сонячної системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії
наук України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Ксанфомаліті Леонід Васильович,
Інститут космічних досліджень РАН, Росія,
завідувач лабораторії;
доктор фізико-математичних наук, професор
Вощинніков Микола Васильович,
Науково-дослідний астрономічний інститут
імені В.В. Соболєва Санкт-Петербурзького
державного університету, Росія,
професор кафедри астрофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Кручиненко Віталій Григорович,
Науково-дослідна лабораторія “Астрономічна
обсерваторія” кафедри астрономії та фізики космосу
фізичного факультету Київського національного
університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри.
Провідна установа: Науково-дослідний інститут “Кримська астрофізична
обсерваторія” Міністерства освіти і науки України,
с. Наукове, АР Крим.
Захист відбудеться 19 квітня 2007 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради
Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ГАО НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 16 березня 2007 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена вивченню оптичних властивостей вибраних об'єктів трьох популяцій малих тіл Сонячної системи – комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, демонструють багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Предметом дослідження є пилова (тугоплавка) компонента малих тіл Сонячної системи, а саме пилові частинки в атмосферах комет і реголіт на поверхнях безатмосферних космічних тіл (БКТ).
Актуальність теми. Наші уявлення про речовину поверхневого шару БКТ і кометних частинок, зокрема, про розміри, структуру і хіміко-мінералогічний склад, отримуються з аналізу яскравісних і поляризаційних характеристик та їхніх спектральних залежностей. Перехід від спостережних властивостей розсіяного випромінювання – інтенсивності, кольору, стану поляризації – до фізичних властивостей розсіючого середовища і, власне, характеристик небесних тіл, неоднозначний. Проблема полягає не тільки у відсутності адекватних теоретичних механізмів розсіяння світла і відповідних моделей, але й у відсутності спостережних даних, які всебічно характеризують такі спостережні явища як від’ємна поляризація випромінювання, кругова поляризація, фотометричні і поляриметричні опозиційні явища та інші ефекти. Саме тому створення надійної спостережної бази і розвиток на її основі теорії розсіяння світла все ще залишаються ключовими як у визначенні фізичних властивостей конкретних об'єктів, так і у вирішенні фундаментальних проблем походження й еволюції малих тіл Сонячної системи.
Протягом останніх десятиліть у розумінні природи розсіяного випромінювання БКТ і комет спостерігався суттєвий прогрес як у теоретичному, так і в експериментальному напрямках, однак важливі питання, які становлять значний науковий та прикладний інтерес, залишались недостатньо вивченими. Деякі з них стали предметом дослідження даної дисертаційної роботи:
· Зусиллями багатьох дослідників у 6080-ті роки минулого століття накопичено значний спостережний матеріал про фазові, спектральні та довготні залежності блиску і поляризації випромінювання комет, астероїдів і супутників планет. Разом з тим, значні прогалини в даних були як на малих (??3), так і на великих фазових кутах (??30 для астероїдів і ??80 для комет).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ РОЗСІЯНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ МАЛИХ ТІЛ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок