Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ф.ДОСТОЄВСЬКИЙ І “ПІВДЕННА ШКОЛА” АМЕРИКАНСЬКОГО РОМАНУ ТИПОЛОГІЯ І КОНТАКТНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗВ’ЯЗКИ

Ф.ДОСТОЄВСЬКИЙ І “ПІВДЕННА ШКОЛА” АМЕРИКАНСЬКОГО РОМАНУ ТИПОЛОГІЯ І КОНТАКТНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗВ’ЯЗКИ

Назва:
Ф.ДОСТОЄВСЬКИЙ І “ПІВДЕННА ШКОЛА” АМЕРИКАНСЬКОГО РОМАНУ ТИПОЛОГІЯ І КОНТАКТНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗВ’ЯЗКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,91 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
ХВАЛЬ Лілія Василівна
УДК 82.091
Ф.ДОСТОЄВСЬКИЙ І “ПІВДЕННА ШКОЛА”
АМЕРИКАНСЬКОГО РОМАНУ
ТИПОЛОГІЯ І КОНТАКТНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗВ’ЯЗКИ
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії літератури та славістики Рівненського державного гуманітарного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор,
член-кореспондент Національної академії
наук України
НАЛИВАЙКО Дмитро Сергійович,
професор кафедри філології Національного
університету “Києво-Могилянська Академія”
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
ВОЛКОВ Анатолій Романович,
професор кафедри румунської і класичної філології
Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича
кандидат філологічних наук, доцент
НАГОРНА Наталія Мефодіївна,
доцент кафедри історії російської літератури
Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка
Провідна установа – Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства.
Захист відбудеться “29” травня 2001 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 при Інституті літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України /01001, м.Київ-1, вул. М.Грушевського, 4/.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України.
Автореферат розіслано “27” квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гайнічеру О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження
Кожна національна література є складовою частиною "всесвіт-ньої літератури" /термін Й.В.Гете/ і розвивається як за рахунок внутрішніх ресурсів, так і надбань інших літератур. Тому для на-ціональної літератури притаманні "своєрідність", обумовлена спе-цифічними умовами і самобутніми тенденціями, і "спільність", ви-кликана характером розвитку світового літературного процесу.
Загальновідомим є факт потужного впливу творчості Ф.Достоєвського на розвиток світового літературного процесу ХХ сторіччя. У своїх творах російський митець геніально "прозрів" чимало з тих соціальних, філософських, суспільних та моральних проблем, що хви-лювали буремне минуле сторіччя. Він вніс у світову літературу нову височінь бачення душевного життя людини, недарма Томас Манн назвав його "першим психологом світової літератури"; по-новому розкрив співвідношення долі людської і "долі народної"; створив новий тип реалізму /"суб’єктивний реалізм"/; справив суттєвий вплив на розвиток соціально-психологічного роману і водно-час створив новий романний жанр /"роман-трагедія"/; по-новому піді-йшов до розкриття проблеми психології влади і політики тощо.
Сприятливою до творчості Достоєвського виявилась "Південна школа" американського роману. Найбільш дослідженою зарубіжними літературознавцями (Жаном Вейсгерб’єром, Едвардом Васіолеком, Федором Гвінном, Ніколаєм Анастасьєвим) є проблема “Достоєвський – Фолкнер”.
Творчість Роберта Пенна Уоррена цілісно досліджувалась у працях американських критиків Хьюі Мура, Вільяма Бедфорда Кларка, Джеймса Джастуса, Барнета Гуттенберга, їй присвячені розвідки російських науковців М.Мендельсона і Л.Татарінової. У вітчизняному літературознавстві окремі романи аналізуються у статтях і монографіях Д.Затонського, Т.Денисової, Ю.Лідського, Т.Некряч. Творчі зв’язки Достоєвського з Уорреном спеціалістами не вивчалися.
Серед нечислених досліджень, присвячених творчості Карсон Маккалерс, виділяються фундаментальні праці Олівера Іванса, Вірджинії Спенсер Карр і Річарда Кука. Слід згадати кандидатські дисертації та статті ро-сійських дослідників А.Боярської та Н.Чугунової. У вітчизняному літературознавстві творчість цієї романістки "Південної школи" фактично недосліджена.
Щодо творчості Вокера Персі і Вільяма Стайрона, то окремі аспекти проблеми “Достоєвський – Персі” привернули увагу американських літературознавців Томаса Даніеля Янга і Роберта Коулза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Ф.ДОСТОЄВСЬКИЙ І “ПІВДЕННА ШКОЛА” АМЕРИКАНСЬКОГО РОМАНУ ТИПОЛОГІЯ І КОНТАКТНО-ГЕНЕТИЧНІ ЗВ’ЯЗКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок