Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ЖАБИНЕЦЬ Ольга Йосифівна
УДК 351:368 ] (477)
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Сухай Ольга Євгенівна
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти:
- доктор економічних наук, професор
Слюсаренко Оксана Олександрівна
Українська академія бізнесу та підприємництва, проректор з наукової роботи–
кандидат економічних наук, доцент
Вовчак Ольга Дмитрівна
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри банківської справи
Провідна установа – Інститут регіональних досліджень НАН України,
відділ соціально-економічних та правових проблем
розвитку підприємництва (м. Львів)
Захист відбудеться 30 травня 2006 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м. Львів, 79008, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 26 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________________ проф. Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування всієї системи економічних відносин, соціальні перетворення та трансформаційні зрушення, що відбуваються в Україні, зумовлюють швидке зростання ринку страхових послуг. Страхування не лише спроможне забезпечити надійні гарантії відновлення порушених майнових прав та інтересів громадян і юридичних осіб у випадках втрат, заподіяних стихійними лихами, техногенними аваріями, транспортними пригодами та іншими непередбачуваними обставинами, а й звільнити державу від відшкодування найрізноманітніших збитків та зміцнити її фінанси.
Однак незважаючи на постійне зростання обсягів страхових надходжень та частки страхування у ВВП, зазначених темпів розвитку вітчизняного страхового ринку було досягнуто завдяки використанню страхування як інструменту податкової оптимізації; питома вага класичного страхування становить лише 34% від загальних показників. Ситуація на страховому ринку ускладнена низкою проблем, без вирішення яких неможливо очікувати поліпшення його функціонування, зокрема таких, як недовіра до страховиків, низька платоспроможність потенційних покупців страхових продуктів і неповна інформованість про розвиток страхового ринку та наявні страхові продукти; недостатній рівень кваліфікації кадрів у страхових організаціях, відсутність середньо- та довготермінового планування, низький рівень застосування страховими компаніями маркетингу та реклами; недокапіталізація страховиків, недосконалість відповідної нормативно-правової бази, галузевий монополізм, порушення чинного законодавства, надмірна кількість видів обов’язкового страхування, відсутність на ринку привабливих для страховиків інвестиційних інструментів тощо.
За сучасних умов функціонування вітчизняного ринку страхування змінити ситуацію на ліпше можна лише в разі підвищення ефективності державного регулювання страхової діяльності, яке як у перехідній, так і в ринковій економіці, є важливим чинником успішного розвитку всіх сфер економічної системи держави.
Актуальність теми дослідження зумовлена потребою комплексного висвітлення чинної в Україні системи державного регулювання страхової діяльності, у тім числі основних методів та інструментів державного регулювання, з метою глибокого та всебічного аналізу цієї системи й обґрунтування шляхів подальшого вдосконалення її функціонування.
Питання державного регулювання страхової діяльності є в полі зору багатьох вітчизняних і зарубіжних науковців та практиків, зокрема В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТРАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок