Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (1991 2002 рр.)

ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (1991 2002 рр.)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (1991 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Таборанський Володимир Петрович
УДК 94: 908 (477) „1991/2002”
ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (1991 2002 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат історичних наук, доцент
Іванова Людмила Георгіївна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, Інститут історичної освіти, професор кафедри історії України.
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
Горбик В’ячеслав Олександрович,
Інститут історії України НАН України, керівник Центру „Зводу пам’яток історії і культури України”;
кандидат історичних наук, доцент
Мельниченко Василь Миколайович,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та
спеціальних історичних дисциплін.
Захист відбудеться „ 20 ” червня 2008 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „ 16 ” травня 2008 р.


Вчений секретар
Стоян Т.А.
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Вступ. Актуальність теми дослідження. Стабільний розвиток України як суверенної і незалежної держави, її місце у геополітичних процесах у значній мірі залежать від розбудови духовного фундаменту української державності. Тому одним з найважливіших завдань, яке стоїть нині перед нашою державою, є подолання спадщини радянського тоталітаризму у суспільній свідомості.
Вирішення цього завдання можливе шляхом відродження історичної пам’яті українського народу. Багатолітній вектор політики радянської влади, спрямований на переписування історії з ідеологічних міркувань, призвів до спотворення історичної пам’яті народу. Її відродження на сучасному етапі слугуватиме справі консолідації суспільства та активізації державотворчих процесів в Україні.
Важливим чинником у відродженні історичної пам’яті виступає історичне краєзнавство, спроможне забезпечити всебічне розкриття сторінок минулого. У 90-х рр. ХХ – на початку ХХІ ст. у організаційній структурі, концептуальних засадах та просвітницькій сфері українського історичного краєзнавства відбувалися значні зміни, сутність яких досі не з’ясована. Це обумовлює актуальність дослідження еволюції українського історичного краєзнавства у роки незалежності.
Вагому наукову значущість має вивчення еволюції історичного краєзнавства у 1991 – 2002 рр. на Середньому Подніпров’ї – регіоні зі стійкими краєзнавчими традиціями, специфіка минулого якого сприяла у роки незалежності України утвердженню національного краєзнавства на його території.
Актуальність дослідження також посилюється відсутністю у вітчизняній історичній науці спеціальної праці, присвяченої безпосередньому аналізові зазначеної проблеми. Робота має сприяти усвідомленню українським суспільством необхідності розвитку національного краєзнавства з огляду на важливість його для відродження історичної пам’яті українського народу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у руслі наукової тематики кафедри історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова „Актуальні проблеми історії України.” Тема дисертації затверджена Вченою радою Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова 30 березня 2004 р., протокол № 10.
Метою роботи є виявлення особливостей та з’ясування сутності еволюційних процесів у пострадянському історичному краєзнавстві на Середньому Подніпров’ї у 1991 – 2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА СЕРЕДНЬОМУ ПОДНІПРОВ’Ї (1991 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок