Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ

Загрузка...

ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ / сторінка 11

Назва:
ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Визначається, що здійснюючи державну реєстрацію нормативно-правових актів органів виконавчої влади, органи юстиції України за весь час виконання цих функцій попередили прийняття більш ніж 17 тисяч незаконних правових норм. В середньому щороку у такий спосіб запобігається набуття чинності близько півтори тисячі незаконних правових положень.
Опрацьовуються найбільш розповсюджені види порушень законності, які виявляють органи юстиції під час державної реєстрації підзаконних нормативно-правових актів. Ними в цілому є: порушення чи обмеження актом встановлених законом прав, свобод чи законних інтересів громадян, підприємств, установ та організацій; покладення на них непередбачених законодавством обов'язків; видання акту з перевищенням компетенції відповідного органу виконавчої влади; невідповідність акту вимогам законодавства про мови; невиконання процедур узгодження акту із заінтересованими органами, коли це відповідно до чинного законодавства є обов'язковим.
Автор встановлює розповсюдженість фактів неподання місцевими органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів на державну реєстрацію. Це обумовлює існування проблеми дії незареєстрованих (фактично таких, які не є чинними в правовому відношенні) нормативно-правових актів в Україні. Обґрунтовується необхідність наділення органів юстиції повноваженнями щодо притягнення винних посадових осіб до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про державну реєстрацію і встановлення такої відповідальності в Кодексі України про адміністративні правопорушення.
Завершують основний зміст дисертаційної роботи висновки. У висновках наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо організаційно-правових шляхів забезпечення законності підзаконних нормативно-правових актів. Автором відповідно до поставленої мети надано визначення сучасного розуміння правової категорії законності, виявлено найбільш характерні шляхи застосування вимог законності під час підготовки та прийняття нормативно-правових актів органів виконавчої влади. Сформульовані пропозиції щодо удосконалення практичної діяльності органів юстиції по забезпеченню законності нормативно-правових актів. Зокрема, в дисертаційній роботі наводиться ряд таких узагальнень та пропозицій:
1. Законність в нормотворчому плані містить ідеї, по-перше, про верховенство (вищу юридичну силу) положень закону щодо норм усіх інших правових актів; по-друге, про зумовленість положеннями законів кола суб’єктів нормотворчих повноважень в нашій державі, форм і меж відповідної їх діяльності; по-третє, про обов’язок держави організувати всебічну і повну реалізацію даних вимог у процесі провадження правотворчої діяльності.
2. Конституція України є центром, основою всієї правової системи України. З метою забезпечення законності у нормотворчій сфері нею визначається: коло суб’єктів що наділені правом видавати нормативно-правові акти в державі; основні форми нормативно-правових актів, у яких ці органи влади здійснюють правове регулювання; межі повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, виключно в яких вони можуть здійснювати нормотворчу діяльність.
3. Закон є нормативно-правовим актом, який урегульовує найбільш важливі суспільні відносини в Україні, приймається Верховною Радою України в порядку особливої (законодавчої) процедури, має вищу юридичну силу в системі джерел права України, є основою для підзаконного правового регулювання, містить правові норми, що мають базове значення для правових актів Президента України, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування (їх посадових осіб). Приписи закону є підставою для постановляння рішень органами судової влади.
4. Підзаконні нормативно-правові акти є різновидом нормативно-правових актів, що видаються повноважними органами публічного управління на основі та на виконання положень законів, у відповідності із ними, для їх подальшої конкретизації та розвитку. Основними відмінностями підзаконних нормативно-правових актів від законів є наступні: 1) підзаконні нормативно-правові акти в системі механізму діяльності органів державної влади видаються головним чином органами виконавчої влади, які не формуються народом України безпосередньо, тоді як закони – виключно представницьким органом державної влади (парламентом); 2) закони є основними проявами реалізації компетенції законодавчої влади, а підзаконні нормативно-правові акти – виконавчих функцій держави, завдань виконавчої гілки влади; 3) підзаконні нормативно-правові акти, на відміну від законів, можуть бути більш оперативно змінені, доповнені або скасовані; 4) підзаконними нормативно-правовими актами урегульовується все різноманіття суспільних відносин, що виникають між людьми і організаціями, органами влади, законами ж – тільки основні, коло яких в загальному окреслюється у ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок