Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ

Загрузка...

ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ / сторінка 12

Назва:
ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
92 Конституції України; 5) закони виступають основою для підзаконного правового регулювання. Підзаконні джерела права конкретизують, розвивають положення законів, визначають процедури їх реалізації; 6) підзаконні нормативно-правові акти мають меншу юридичну силу ніж закони; 7) підзаконні нормативно-правові акти, як правило, розраховуються на менш тривалий період чинності, є менш стабільними;
5. Вітчизняна практика підзаконного правового регулювання дозволяє класифікувати нормативно-правові акти за такими критеріями: 1) суб’єкт прийняття; 2) сфера суспільних відносин, що урегульовується; 3) юридична сила; 4) порядок (процедура) прийняття (колегіальні та такі, що приймаються одноосібно); 5) територіальний масштаб дій (чинні на всій території держави або тільки окремих адміністративно-територіальних одиницях); 6)юридичні засоби їх правового регулювання (правоохоронні та регулятивні); 7) термін дії (тимчасові і такі, що розраховані на необмежений період дії); 8) функціональне призначення (матеріально-правові та процесуальні)
6. Основними прийомами юридичної техніки, які можна використовувати для досягнення законності в положеннях підзаконних нормативно-правових актів, є: застосування такої ж юридичної термінології, як і в законах; запровадження уніфікованих юридичних конструкцій; врахування при підготовці проектів підзаконних нормативно-правових актів, аргументів та обставин, які враховувалися при прийнятті законів у відповідній сфері суспільного життя; надання підзаконному нормативно-правовому акту певного органу управління тільки тієї форми, що передбачена у Конституції та законах України, які встановлюють правові основи для його діяльності.
7. Найбільш відчутно на забезпечення законності підзаконних нормативно-правових актів органів виконавчої влади, як на центральному, так і на місцевому рівнях, впливає діяльність органів юстиції щодо державної реєстрації цих джерел права. Однак, ця робота ускладнена сьогодні відсутністю права працівників органів юстиції України порушувати питання про притягнення до відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади, які ухиляються від державної реєстрації цих актів, а також не виконують вимоги щодо приведення їх у відповідність до законодавства України. Необхідно запровадити адміністративну відповідальність посадових осіб органів виконавчої влади за порушення законодавства про державну реєстрацію – за спрямування до виконання незареєстрованих нормативно-правових актів та актів, у державній реєстрації яких відмовлено, а також за намагання встановити норми права в індивідуальних чи інформативних документах (листах, телеграмах тощо). Практичне запровадження адміністративної відповідальності можливе шляхом доповнень Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідною статтею у главі 15 Кодексу „Адміністративне правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління”.
8. Для забезпечення законності нормотворчої діяльності органів виконавчої влади необхідно на рівні закону урегулювати процедури цієї їх роботи, визначити і типізувати “правила” їх поведінки, що найбільш часто застосовуються у цій сфері, встановити чіткі залежності між змістом і формою подібних підзаконних джерел права, механізми їх нормоконтролю. Особливо актуального значення сьогодні має прийняття законів України “Про нормативно-правові акти України”, “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів органів виконавчої влади”.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ АВТОРОМ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Горбунова Л.М. Забезпечення законності нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2003. - №2. – с. 17-23.
2. Горбунова Л.М. Концептуальні проблеми систематизації законодавства України: значення, перспективи розвитку, загальнотеоретичні та практичні проблеми вдосконалення // Бюлетень Міністерства юстиції України. – 2003. - №5. – с. 5-14.
3. Горбунова Л.М. Забезпечення законності нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади та підвищення правової культури населення – одне із основних завдань державної правової політики // Бюлетень Міністерства юстиції України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок