Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ

Загрузка...

ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ / сторінка 8

Назва:
ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ст. 6, 8, 19, 92, 106, 113, 118, 135 Конституції України автор стверджує про конституційну визначеність принципу верховенства закону в системі нормативно-правових актів України.
Верховенство закону обґрунтовується як вимога пріоритетного (вищого) місця в системі нормативно-правових актів України суто відповідних правових документів Верховної Ради України як представницького органу державної влади, безпосередньо сформованого народом України (при цьому не виключається прийняття законів прямо громадянами шляхом референдуму). Закон, на думку здобувача, є базисом всієї правової системи України, основою для здійснення підзаконного правового регулювання у різноманітних сферах суспільного життя. Верховенство закону розглядається фундаментальною складовою принципу законності, наріжним каменем існування правової держави, діяльності органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
Властивість вищої юридичної сили закону в системі нормативно-правових актів України охарактеризовано зайняття ним найбільш високої “сходинки” в її вертикальній структурі, вимогу відповідності його положенням правових норм, які приймаються Президентом України, Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування. Автор вважає, що верховенство закону полягає також в зумовленості його положеннями меж і процедур нормотворчої діяльності суб’єктів державного управління в Україні.
Другий розділ “Підзаконні нормативно-правові акти в системі законодавства України” передбачає розгляд проблем поняття, особливостей і класифікації підзаконних нормативно-правових актів, застосування засобів юридичної техніки для забезпечення їх законності.
В першому підрозділі “Поняття і особливості підзаконних нормативно-правових актів” визначається місце і особливості підзаконних нормативно-правових актів в системі законодавства України, обґрунтовується сучасне розуміння цієї правової категорії.
Завданням закону визнається визначення лише загальних засад розвитку суспільних відносин у певній їх сфері. У ньому важко, з огляду на непередбачуваність, складність реальних життєвих обставин, детально “змоделювати” всі без виключення організаційні ситуації. Відмічається, що практика законотворення в Україні поки що не відрізняється цілковитою системністю, не завжди встигає змінюватися, оновлюватися за стрімко плинних умов суспільного прогресу. Це, на думку здобувача, об’єктивно обумовлює необхідність здійснення підзаконного правового регулювання органами виконавчої влади в Україні.
Основним соціальним призначенням підзаконних нормативно-правових актів називається забезпечення комплексного правового упорядкування процесів в державі. Термін “підзаконний нормативно-правовий акт” визнається збірною юридичною категорією, яка виражає одну загальну властивість великої, найбільшої за кількісним складом групи нормативно-правових актів, що видаються суб’єктами виконавчо-розпорядчої діяльності в Україні, згідно якої їх зміст повинен ґрунтуватися на положеннях закону і йому не суперечити.
Досліджуючи підходи щодо розуміння державного управління, обґрунтовані в працях основоположників вітчизняної науки державного управління та адміністративного права (В.Б.Авер’янова, О.Ф.Андрійко, Є.Б.Кубка, Н.Р.Нижник, В.В.Цветкова та ряду інших відомих вчених-юристів), робиться висновок про допустимість розгляду підзаконної нормотворчої діяльності як однієї з форм даного виду соціального управління, самостійного, специфічного виду організаційної роботи, а підзаконних нормативно-правових актів, які при цьому приймаються, як виду актів управління.
Підзаконні нормативно-правові акти визначаються різновидом нормативно-правових актів, які видаються повноважними суб’єктами державного управління на основі та на виконання положень законів, у відповідності із ними, для їх подальшої конкретизації та розвитку, всебічної і повної реалізації регулятивних функцій держави.
Підрозділ другий “Класифікація підзаконних нормативно-правових актів”. Опрацьовується класифікація підзаконних нормативно-правових актів за повноважними суб’єктами влади.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПІДЗАКОННІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКОННОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок