Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ВНУТРІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ У ЖІНОК, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВНУТРІШНЬОМАТКОВІ КОНТРАЦЕПТИВИ

ПРОФІЛАКТИКА ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ВНУТРІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ У ЖІНОК, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВНУТРІШНЬОМАТКОВІ КОНТРАЦЕПТИВИ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ВНУТРІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ У ЖІНОК, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВНУТРІШНЬОМАТКОВІ КОНТРАЦЕПТИВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.І. ПИРОГОВА
МАТЬОХА ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
УДК 618.1 – 084:615.256.3
ПРОФІЛАКТИКА ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ
ВНУТРІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ У ЖІНОК,
ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВНУТРІШНЬОМАТКОВІ КОНТРАЦЕПТИВИ
14.01.01 – акушерство і гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Вінниця – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вищому державному навчальному закладі України “Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор кафедри акушерства та гінекології Ліхачов Володимир Костянтинович, Вищий державний навчальний заклад України “Українська медична стоматологічна академія”.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Мазорчук Борис Федорович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри акушерства і гінекології № 1;

доктор медичних наук, професор Бойчук Алла Володимирівна, Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського, завідувач кафедри акушерства і гінекології факультету післядипломної освіти.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра акушерства і гінекології.
Захист дисертації відбудеться “12” вересня 2006 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.05.600.01 при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56)
Автореферат розісланий 10.08.2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор С.Д. Хіміч


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До сучасних високоефективних і найрозпов-сюдженіших методів контрацепції відносять внутрішньоматкові контрацептиви, якими в світі користуються понад 100 млн. жінок (В.В. Корхов, 2000; В.К. Чайка, В.П. Квашенко, 2003). Метод ВМК є зворотнім, не діє системно на організм жінки, не впливає на лактацію, не потребує згоди чоловіка (партнера), зручний в використанні, доступний, високоефективний (93-99%) (Ш. Балох, 1996; І.Б. Вовк, 1999). Однак при його використанні спостерігається ряд ускладнень і побічних явищ: больовий синдром, гіперполіменорея, експульсії ВМК, запальні захворювання тазових органів та ін. (В.Н. Прилепская и соавт., 1998; В.М. Підвальнюк, 1999). У жінок, що застосовують ВМК, ризик виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів збільшується в 1,8-3,3 рази порівняно із пацієнтками, які використовують інші методи контрацепції (В.Н. Прилепская и соавт., 2000; В.К. Чайка, 2003).
До сьогодні тільки в поодиноких роботах досліджений вплив ВМК на деякі показники загального імунітету та стан місцевого гуморального захисту в цервікальному каналі жінок-носіїв ВМК (Ф.И. Ершов и соавт., 1999; С.Б. Рыбалкин и соавт., 2000), не існує концептуального погляду на механізми адаптації матки до стороннього тіла (ВМК), його впливу на антигенпрезентуючу, регуляторно-хелперну та ефекторну (як клітинну, так і гуморальну) ланки місцевого імунітету ендометрію як у здорових жінок, так і у жінок з наявністю інфекції, що передається статевих шляхом.
Отже, при гострій актуальності проблеми відсутній аргументований погляд як на причини, так і на механізми виникнення ЗЗВСО при використанні ВМК. І тому детальне, багатофакторне дослідження, направлене на визначення факторів ризику виникнення таких ускладнень у жінок-носіїв ВМК, дослідження механізмів порушень захисних факторів на організменному та локальному рівнях з подальшою розробкою способу їх профілактики є актуальною як у клінічному, так і в соціальному плані.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом планової науково-дослідної роботи кафедри акушерства і гінекології Вищого державного навчального закладу України “Українська медична стоматологічна академія” “Особливості гомеостазу внутрішнього середовища організму жінок із гінекологічними захворюваннями і вагітних з акушерською та екстрагенітальною патологією, вплив методів їх консервативного і оперативного лікування на стан репродуктивного здоров’я, перебіг вагітності, пологів, післяпологового періоду, стан плода і новонародженого” (№ державної реєстрації 0103U001314).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА ЗАПАЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ ВНУТРІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ У ЖІНОК, ЯКІ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВНУТРІШНЬОМАТКОВІ КОНТРАЦЕПТИВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок