Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКРЕЧ-МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ТРИБОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ

СКРЕЧ-МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ТРИБОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ

Назва:
СКРЕЧ-МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ТРИБОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,48 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОДІЛЛЯ
(м. Хмельницкий)
УДК 621.891+539.375.6
ВОЛИНСЬКИЙ
Борислав Савелійович
СКРЕЧ-МЕТОД
ВИЗНАЧЕННЯ ТРИБОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
ПОВЕРХНІ
05.02.04 - тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Хмельницький - 1999


На правах рукопису
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля (м. Хмельницький)
Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор технічних наук , професор
Кузьменко Анатолій Григорович,
Технологічний університет Поділля
(м.Хмельницький), завідувач кафедри
зносостійкості та надійності машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, ст. наук.співроб.
Стрельников Валерій Павлович,
Інститут проблем математичних машин і
систем НАН України (м.Київ),
заст. директора.
Доктор технічних наук, доцент
Гладкий Ярослав Миколайович,
Технологічний університет Поділля
(м. Хмельницький), декан заочного
факультету № 1.
Провідна організація: Технічний університет "Львівська
політехніка", кафедра фізики металів та
матеріалознавства, м. Львів.
Захист відбудеться 29 вересня 1999 р. о 10-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 70.052.02 в Технологічному університеті
Поділля за адресою: 280016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Технологічного університету (280016, м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 110/1).
Автореферат розіслано 26 серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кіницький Я.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Надійність та довговічність машин пов’язана в значній мірі з опором пар тертя зношуванню.
На поліпшення службових властивостей, які визначають зносостійкість матеріалів, постійно спрямовані зусилля вчених, інженерів та технологів. Для оцінки ефективності розроблюваних технологій найбільш широко застосовують методи вимірювання твердості і модельні випробовування на зношування. Прямий метод експлуатаційної перевірки службових властивостей є трудомістким і матеріалоємним.
Визначення твердості методом вдавлювання дає характеристику локальних об’ємів поверхонь тертя і дуже чутливий до масштабного фактора.
Визначення твердості методом дряпання в даний час дає більш якісні характеристики, ніж кількісні. Використання методу в такому вигляді, як це робилось іншими дослідниками: М.М.Тенебаумом, В.К.Григоровичем, М.П.Марковцем та ін., має ряд недоліків. Тому розробка нових методів оцінки якості поверхонь і, тим самим, ефективності розроблюваних заходів підвищення зносостійкості матеріалів пар тертя є актуальною проблемою.
Мета та завдання досліджень: 1) розробити метод визначення механічних та трибологічних властивостей поверхні тертя при дряпанні, який усував би недоліки відомих підходів і застосовувався б для випробування тонких і твердих покриттів на пластичній основі; 2) дати теоретичне обгрунтування і приладне забезпечення методу; 3)показати практичну застосовуванність та переваги його в порівнянні з відомими підходами.
Робота виконувалась за планами НДР кафедри зносостійкості та надійності машин Технологічного університету Поділля (м.Хмельницький).
Наукова новизна. Розроблено новий метод дослідження механічних і трибологічних властивостей поверхні при дряпанні, що отримав назву скреч-метод. Основні компоненти наукового результату полягають у наступному:
1) як теоретична основа скреч-методу кількісно описана контактна механіка вдавлювання та дряпання пірамідою поверхні з урахуванням покриття; 2) для характеристики міцності поверхні тертя введено нову величину - границю міцності при контактному стиску ; 3) для характеристики неоднорідності структури матеріалу поверхні запропоновано використовувати коефіцієнт варіації границі міцності поверхні при дряпанні; 4) встановлено закономірності процесу в момент зсуву індентора при дряпанні; 5) встановлено кореляцію між структурною неоднорідністю матеріалу поверхні і змінами сил тертя при дряпанні; 6) отримані залежності для визначення границі міцності поверхні твердого покриття та основи при двократному вдавлюванні і дряпанні з різними навантаженнями; 7) введена характеристика границі міцності поверхні при контактному стиску якісно характеризує зносостійкість твердого покриття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СКРЕЧ-МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ТРИБОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок