Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА МОНОПОЛІЗОВАНИХ РИНКАХ

ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА МОНОПОЛІЗОВАНИХ РИНКАХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА МОНОПОЛІЗОВАНИХ РИНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
МИХАЛЬЧИШИН НАТАЛІЯ ЛУК’ЯНІВНА
УДК 338.24:339.13
ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА МОНОПОЛІЗОВАНИХ РИНКАХ
Спеціальність: 08.02.03. – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Національного університету „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ПОПЛАВСЬКА ЖАННА ВАСИЛІВНА,
Національний університет „Львівська політехніка”,
завідувач кафедри теоретичної та прикладної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
МЕЛЬНИК АЛЛА ФЕДОРІВНА,
Тернопільська академія народного господарства,
проректор з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент
ФУТАЛО ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри комерційної діяльності і підприємництва
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра теоретичної та прикладної економіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться ” 4 липня 2005р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.03 у Національному університеті „Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Ст. Бандери,12, IV корпус, ауд. 301-Б).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” (79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий ” 4 червня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради д.е.н., проф. Алєксєєв І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Монополізація суб’єктами господарювання ринків національної економіки виступає одним з визначальних чинників формування ринкової структури та перешкодою на шляху до створення і підтримки конкурентного середовища, з огляду на що виникає необхідність здійснення пошуку ефективних напрямів управління розвитком конкурентних відносин. Прогресивні конкурентні тенденції на загальнодержавних та регіональних ринках безпосередньо залежать від діяльності антимонопольних органів та суб’єктів господарювання, залучення юридичних і фізичних осіб до реалізації конкурентної політики тощо.
Вагомий внесок у дослідження проблем формування та регулювання конкурентних відносин зробили С.Авдашева, Г.Аніловська, Дж.Бейн, З.Борисенко, Дж.Вернон, В.Віскузі, Дж.Гарингтон, І.Дахно, Л.Ерхард, О.Костусєв, О.Кузьмін, А.Мельник, Ж.Поплавська, Дж.Робінсон, Н.Розанова, Д.Росс, Н.Саніахметова, Ю.Стадницький, Ж.Тіроль, К.Тотьєв, Г.Филюк, Т.Футало, Е.Чемберлін, А.Шаститко, Ф.Шерер, Й.Шумпетер та ін. Ними розроблені теорії організації галузевих ринків, недосконалої конкуренції, ринкової влади, економічна теорія регулювання, розроблено методи визначення монопольної ціни і прибутку, напрями реалізації конкурентної політики на державному рівні у відповідності до чинного законодавства.
Незважаючи на значні досягнення в теорії і практиці формування та регулювання конкурентних відносин існують розбіжності у тлумаченнях об’єктів антимонопольного регулювання та політики, реалізація якої сприятиме формуванню та регулюванню конкурентних відносин, вимагають подальшого розроблення методи аналізу процесів створення та підтримки конкурентного середовища на монополізованих ринках, а також методологічні засади моніторингу діяльності монопольних утворень та домінуючих фірм. Актуальність окреслених вище проблем та необхідність їх наукового розроблення з урахуванням закордонного досвіду та специфіки вітчизняної економіки стали основою для вибору теми дисертаційного дослідження, визначили мету, завдання дослідження та очікувані практичні результати.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснено в рамках наукового напряму кафедри теоретичної та прикладної економіки Національного університету „Львівська політехніка” – „Теорія і практика формування інноваційної моделі розвитку економіки України”, результати дисертаційного дослідження було використано при розробці держбюджетної теми Національного університету „Львівська політехніка” ДБ/87 ВГС „Формування та використання механізму інноваційного розвитку виробничо-господарських структур” (розділ 2 „Дослідження організаційно-технічних факторів інноваційного розвитку виробничо-господарських структур”, підрозділ 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН НА МОНОПОЛІЗОВАНИХ РИНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок