Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ПОБУДОВИ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ СИТУАЦІЙ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТАХ

МЕТОДИКА ПОБУДОВИ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ СИТУАЦІЙ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТАХ

Назва:
МЕТОДИКА ПОБУДОВИ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ СИТУАЦІЙ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем математичних машин і систем
Серебровський Олександр Миколайович
УДК 504.56
МЕТОДИКА ПОБУДОВИ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ СИТУАЦІЙ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТАХ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Клименко Віталій Петрович,
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Стрельніков Валерій Павлович,
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України,
завідувач відділу
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Ігнатенко Петро Петрович,
Інститут програмних систем НАН України,
завідувач відділу
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, м. Київ,
кафедра “Прикладна математика”
Захист відбудеться “25” січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, м. Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42, ауд. 410.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, м. Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розісланий “21” грудня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Ходак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Безпека потенційно небезпечних об'єктів (ПНО) є одним із напрямків державної політики України. Відповідно до Закону України про об'єкти підвищеної небезпеки №2245-III від 18.01.2001 р. і згідно з постановою Кабінету Міністрів №122 від 7.02.2001р. передбачений ряд заходів щодо запобігання надзвичайних подій (НП), у тому числі: створення служби прогнозування НП і прогнозно-моделюючих систем виникнення та розвитку НП техногенного і природного характеру; проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень з метою оцінки ризику і прогнозування виникнення НП.
Одним із ефективних засобів підвищення безпеки ПНО є застосування комп'ютерних технологій для відстеження поточних ситуацій на таких об’єктах і їхній аналіз для того, щоб вчасно вжити заходів до запобігання аварій або підготувати рятувальні заходи. Необхідною передумовою для цього є розробка методології побудови автоматизованих систем контролю й аналізу ситуацій для запобігання зародженню та розвитку небезпеки на ПНО.
Особливістю значної частини автоматизованих систем, що використовуються у сфері зниження техногенної небезпеки, є орієнтація на моделювання надзвичайних ситуацій (НС) з метою оцінки можливої зони ураження і розмірів очікуваних втрат для подальшої оптимізації дій по локалізації НС і ліквідації наслідків аварії. Особливе місце займають системи безпеки атомних електростанцій, які використовують розвинуту методику імовірнісного аналізу безпеки (ІАБ). ІАБ надає можливість оцінювати безпеку проектованих і реально функціонуючих об'єктів за критерієм імовірності виникнення можливих аварій і НП. Однак розрахунки традиційного („класичного”) ІАБ виходять із того, що імовірності базисних подій (БП) вважаються за відомі, одержані на підставі статистичних даних. Класичний ІАБ не призначений для оперативних оцінок та аналізу небезпеки. Оцінка стану атомних електростанцій при застосуванні ІАБ виконується не частіше ніж один раз на 5-10 років. У зв’язку з цим залишається актуальною проблема створення таких автоматизованих засобів оцінки і аналізу небезпеки, які можна використовувати досить часто, користуючись конкретними даними про реальні ситуації, що виникають на об’єктах. Це надасть можливість виявляти небезпеку на більш ранніх етапах її розвитку.
Дана робота присвячена дослідженню питань методології створення подібних автоматизованих систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИКА ПОБУДОВИ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ТА АНАЛІЗУ СИТУАЦІЙ НА ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ'ЄКТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок