Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЕРТАЛЬНІ СПЕКТРИ МОЛЕКУЛ ФУРФУРОЛУ, ГЛІЦИНУ І УРЕТАНУ В МІКРОХВИЛЬОВОМУ ДІАПАЗОНІ

ОБЕРТАЛЬНІ СПЕКТРИ МОЛЕКУЛ ФУРФУРОЛУ, ГЛІЦИНУ І УРЕТАНУ В МІКРОХВИЛЬОВОМУ ДІАПАЗОНІ

Назва:
ОБЕРТАЛЬНІ СПЕКТРИ МОЛЕКУЛ ФУРФУРОЛУ, ГЛІЦИНУ І УРЕТАНУ В МІКРОХВИЛЬОВОМУ ДІАПАЗОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,44 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет
імЕНІ в.н. каразіна
Мотієнко Роман Олексійович
УДК 539.107; 539.194
ОБЕРТАЛЬНІ СПЕКТРИ МОЛЕКУЛ ФУРФУРОЛУ, ГЛІЦИНУ І УРЕТАНУ В МІКРОХВИЛЬОВОМУ ДІАПАЗОНІ
01.04.03 – радіофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Дюбко Станіслав Пилипович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри квантової радіофізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Тарапов Сергій Іванович,
Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України, м. Харків,
завідувач відділу радіоспектроскопії
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Фесенко Леонід Дмитрович,
Українська інженерно-педагогічна академія
Міністерства освіти і науки України, м. Харків,
завідувач кафедри теоретичної і загальної електротехніки.
Захист відбудеться “_14_“___березня__ 2008 р. о_1600_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий “_8_“___лютого__2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена радіоспектроскопічним дослідженням мікрохвильових спектрів простих біологічно важливих молекул: гліцину (NH2CH2COOH), уретану (NH2CO2CH2CH3) і фурфуролу (C4H3OCHO), які становлять інтерес насамперед для радіоастрономії, а також для радіофізики, біохімії та астрохімії.
Актуальність теми. В сучасній мікрохвильовій спектроскопії одним з напрямків, що найбільш активно розвивається, є дослідження найпростіших біологічно важливих органічних молекул. Результати таких досліджень мають два основних прикладних значення: астрофізичне та біохімічне.
З погляду астрофізики інтерес до біомолекул пов'язаний з їхнім пошуком у міжзоряних хмарах – місцях утворення масивних зірок та їхніх планетарних систем. У цих хмарах відбуваються дуже активні й складні хімічні реакції, і на сьогоднішній день за допомогою радіоастрономічних спостережень в них вже виявлено понад 140 різних молекул. Слід зазначити, що дослідження міжзоряного простору було б неможливим без попередніх лабораторних досліджень спектрів молекул.
Багато молекул, що були виявлені в щільних міжзоряних хмарах, відіграють важливу роль також і в земній біохімії. Існує гіпотеза, згідно з якою велика кількість органічних речовин потрапила на Землю разом із кометами та астероїдами. Для того щоб оцінити умови утворення найпростіших біологічних молекул у Всесвіті, необхідно визначити чи можливо їхнє утворення в міжзоряних хмарах або це характерно тільки для об'єктів Сонячної системи. Для цього розробляються і вдосконалюються моделі хімічних і фізичних процесів, що відбуваються в міжзоряному просторі, а також створюються нові надчутливі радіотелескопи, такі як ALMA та Herschel. Це в свою чергу значно розширює список нових молекул – потенційних кандидатів на пошук у міжзоряному просторі а, отже, обумовлює актуальність експериментального дослідження в лабораторних умовах їхніх спектрів.
З погляду біохімії найпростіші біомолекули становлять інтерес як структурні складові більш складних систем, таких як ДНК, РНК, протеїни, цукри. Структура і властивості великих біологічних молекул взаємозалежні. Вважається, що структуру, а, отже, і властивості великих молекулярних систем можна прогнозувати на основі властивостей їхніх елементарних складових – найпростіших біомолекул. При цьому саме мікрохвильова спектроскопія забезпечує один із самих точних методів визначення структурних параметрів молекули, а також дозволяє досліджувати її конформаційні властивості та різноманітні внутрішньомолекулярні взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБЕРТАЛЬНІ СПЕКТРИ МОЛЕКУЛ ФУРФУРОЛУ, ГЛІЦИНУ І УРЕТАНУ В МІКРОХВИЛЬОВОМУ ДІАПАЗОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок