Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

Назва:
СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦіОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ
ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ЗАЙЧИКОВА ВІТАЛІНА ВІКТОРІВНА
УДК 336.22
СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ірпінь – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при
Міністерстві фінансів України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Кравченко Василь Іванович,
Міжнародний інститут фінансів,
президент інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Єрмошенко Микола Миколайович,
Національна академія управління,
проректор з наукової роботи;
кандидат економічних наук, професор,
Опарін Валерій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра фінансів,
грошового обігу та кредиту (м. Київ).
Захист відбудеться “11” грудня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.01 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розісланий “8” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Онишко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес становлення інституту місцевого самоврядування, зміцнення його правових, організаційних і фінансових основ функціонування відбувається в умовах трансформації економічної та політичної системи України, що пов’язано зі значними проблемами. Розширення функцій і повноважень органів місцевого самоврядування України протягом останніх років не супроводжувалось адекватним збільшенням фінансових ресурсів, які надходять у їх розпорядження. Частка доходів місцевих бюджетів України у ВВП зменшилася з 16% у 1993 р. до 11% у 2001 р. Відбулося скорочення частки доходів місцевих бюджетів у Зведеному бюджеті України. З ухваленням Бюджетного кодексу у сфері місцевих фінансів сталися позитивні зрушення, проте фінансове забезпечення більшості органів місцевого самоврядування України залишається незадовільним. Існує нагальна потреба створення нової, більш ефектив-ної системи фінансового забезпечення місцевого самоврядування, що дозволить збалансувати функції та повноваження громад та органів місцевого самовря-ду-вання з їх ресурсними можливостями. У зв’язку з цим великого теоретичного та практичного значення набуває системний аналіз зарубіжного досві-ду фінансо-вого забезпечення місцевого самоврядування, передусім досвіду унітарних європейських країн, який стосується реалізації принципів Європейської хартії місцевого самоврядування. Все це обумовлює актуальність теми дисертаційної роботи.
Проблеми фінансового забезпечення місцевого самоврядування є пріоритетними у фінансовій науці. Вони ґрунтовно досліджувалися зарубіжними авторами: в контексті теорії суспільного вибору – Дж.Б’юкененом, теорії публічних фінансів та місцевих фінансів – Р. та П. Масгрейвами, Ш.Бланкартом, Ю.Немецом, Д.Друмергофом; Дж. Оунсом, К.Дейві, Г.Петері, Т.Хорватом, Д.Ноуленом; теорії фіскального федералізму та фіскальної децентралізації – У.Оутсом, Т.Тер-Мінасян, А.Шахом, Дж.Мейнором, П.Гросманом, Р.Белом, У.Тіссеном; теорії місцевих суспільних благ та теорії клубів – К.Хоксбі, К.Шульцем, Т.Состремом, Е.Йохансоном, Т.Сендлером, Дж.Шихартом, Ч.Тьєбу, з точки зору економіки міст, громад, регіонів – С. Бейлі, К.Фостером, Д.Кінгом, О.Селігменом; теорії муніципального фінансового менеджменту – Ф.Фішером, Д.Тисом, У.Евансом, С.Капковою, М.Хеглем.
Порівняльний аналіз окремих інструментів фінансового забезпечення місцевого самоврядування на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок