Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛГОРИТМИ ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГАРМОНІЧНОГО ТА ПОЛІГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛІВ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ

АЛГОРИТМИ ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГАРМОНІЧНОГО ТА ПОЛІГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛІВ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ

Назва:
АЛГОРИТМИ ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГАРМОНІЧНОГО ТА ПОЛІГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛІВ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки
ГАВРИШ Олександр Степанович
УДК 519.21 : 621. 391
АЛГОРИТМИ ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ
ГАРМОНІЧНОГО ТА ПОЛІГАРМОНІЧНОГО
СИГНАЛІВ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ
01.04.03 - радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіотехніки в Черкаському інженерно-технологічному інституті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Кунченко Юрій Петрович, Черкаський інженерно-технологічний інститут Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри радіотехніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Яворський Ігор Миколайович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Сугак Володимир Григорович, інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа: Харківський військовий університет Міноборони України, м. Харків (кафедра радіолокаційної системотехніки та автоматики).
Захист відбудеться “30” травня 2001 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 при Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, Харків, просп. Леніна, 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ХТУРЕ за адресою: 61166, Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “27” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чурюмов Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією з найважливіших задач сучасної статистичної радіофізики є задача оцінки (вимірювання) параметрів сигналів, прийнятих на тлі завад. На сьогоднішній день в цій області накопичено значний досвід, який свідчить, зокрема, про вузьку спрямованість досліджень, яка виражається в гегемонії гауссівської гіпотези прийнятих сигналів і завад. Гауссівська модель набула широкого поширення і займає центральне місце завдяки своїм чудовим математичним властивостям і адекватності в численних технічних додатках. Однак розвиток наукових уявлень про реальну фізичну сутність процесів, що спостерігаються, диктує необхідність врахування більш тонкої структури завади, а саме розгляд негауссівських завад.
З усього різноманіття сигналів, що використовуються у різних технічних додатках, у даній роботі розглядаються просте гармонічне коливання та полігармонічний сигнал. Досліджувані сигнали мають широкий діапазон застосування в різних технічних додатках, де завадова обстановка, як правило, відмінна від гауссівської. Задача вимірювання параметрів гармонічного сигналу виникає в радіолокаційних системах, системах із фазовою маніпуляцією, інтроскопії різних структур і т.п. Полігармонічний сигнал являє собою усічений тригонометричний ряд Фур'є і може служити апроксимацією сигналів складної форми. Однак, підкреслимо, що в базис по гармонічним функціям розкладається не випадковий процес, а лише детермінований сигнал. З фізичної точки зору дану модель можна інтерпретувати як накладання спектральних ліній корисного сигналу на гладкий спектр широкосмугової негауссівської завади. Полігармонічний сигнал може бути використаний у телефонних системах із параметричною компресією мовних сигналів (цифрових вокодерах), для синтезу сигнально-кодових конструкцій у системах високошвидкісної передачі повідомлень. Також набір гармонік інтенсивно використовується в системах багатоканального зв'язку. Одночасне дослідження двох сигналів обумовлено тим фактом, що один сигнал є окремим випадком іншого. На прикладі простого гармонічного сигналу можна продемонструвати достоїнства одержуваних результатів, а далі доцільно поширити їх на більш складний полігармонічний сигнал.
Таким чином, дослідження впливу негауссівських завад на гармонічний та полігармонічний сигнали представляє теоретичний і прикладний інтерес для різних радіофізичних та радіотехнічних систем опрацювання інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АЛГОРИТМИ ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ГАРМОНІЧНОГО ТА ПОЛІГАРМОНІЧНОГО СИГНАЛІВ ПРИ НЕГАУССІВСЬКИХ ЗАВАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок