Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інформаційні засоби підвищення ефективності керування у біотехнічній гемодіалізній системі

Інформаційні засоби підвищення ефективності керування у біотехнічній гемодіалізній системі

Назва:
Інформаційні засоби підвищення ефективності керування у біотехнічній гемодіалізній системі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,35 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний авіаційний університет
Поліщук Сергій Тимофійович
УДК: 681.51: 616.61-78 (043.3)
Інформаційні засоби підвищення ефективності керування у біотехнічній гемодіалізній системі
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004
 
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті електроніки та систем управління Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Бойко Іван Федорович,
Національний авіаційний університет, професор кафедри радіоелектроніки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор,
Мірошниченко Сергій Іванович, НВО „Телеоптик”, генеральний директор;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Бих Анатолій Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри фізичної та біомедичної електроніки.
Провідна установа
Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова, відділ „Моделювання інформаційно-функціональних систем” , НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться: 10.07.2004р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.062.01 Національного авіаційного університету за адресою: 03058, Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 31.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Єременко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Апарат “штучна нирка” (АШН) є технічною складовою гемодіалізної системи (ГДС), яку, виходячи із сучасних уявлень, можна розглядати як автоматизовану систему керування технологічним процесом екстракорпорального заміщення втраченої функції нирки хворої людини – гемодіалізом.
У разі виникнення термінальних стадій хвороб нирки (ТСХН), гемодіаліз може подовжувати життя людини на десятки років. Однак тривалість життя та кошторис лікування залежать безпосередньо від ефективності виконання гемодіалізу.
Ефективність виконання гемодіалізу, в свою чергу, визначається ступенем досягнення екстремуму цільової функції гемодіалізу (ЦФГ), який залежить від параметрів АШН, які встановлює, і може змінювати у процесі проведення гемодіалізу лікар-оператор в залежності від стану пацієнта.
Світовий досвід показує, що спроба досягнення максимально можливих значень ЦФГ в умовах обмеження часу, навіть з використання найсучасніших АШН, не дає змоги уникнути порушення гомеостазу пацієнтів на різних етапах проведення процедури.
З технічної точки зору порушення гомеостазу організму людини можна пояснити, якщо розглядати ГДС як біотехнічну систему (БТС) автоматизованого керування об’єктом керування якої є пацієнт із ТСХН, приладом керування – АШН, ланкою оптимізації у колі зворотного зв’язку є лікар-оператор, а ЦФГ– корекція гомеостазу організму пацієнта.
Біонічний підхід до аналізу і синтезу складних медичних технологій викладено в працях видатних учених України та Росії:
В. М. Глушкова, Н. М. Амосова, П. К. Анохіна, В. Н. Новосельцева, В. М. Ахутіна, Ю. М. Онопчука, А. І. Биха.
З точки зору теорії автоматичного керування сучасна ГДС є системою розімкнутого типу, оскільки в ній немає прямих інформаційних зв’язків між об’єктом керування і обчислювачем АШН, а отже, і не передбачено алгоритму утримання параметрів вектора стану об’єкта керування у допустимих межах, які визначаються особливостями фізіологічної системи організму пацієнта.
Cтруктуру ГДС також можна розглядати і як систему замкненого типу, у колі зворотного зв’язку якої знаходиться лікар-оператор, який має інформаційні зв’язки з об’єктом керування та органами керування АШН і виконує функції ланки оптимізації, яка усуває неузгодженість між параметрами вектора стану і вектора керування у процесі досягнення ЦФГ.
Але в цьому випадку постійна часу ланки зворотного зв’язку порівнянна із часом виходу параметрів вектора стану об’єкта керування за межі допустимих значень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Інформаційні засоби підвищення ефективності керування у біотехнічній гемодіалізній системі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок