Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХОДІВ ГАМОВА-ТЕЛЛЕРА В ОБЛАСТІ ЛЕГКИХ ІЗОТОПІВ ОЛОВА МЕТОДОМ СПЕКТРОСКОПІЇ ПОВНОГО ПОГЛИНАННЯ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХОДІВ ГАМОВА-ТЕЛЛЕРА В ОБЛАСТІ ЛЕГКИХ ІЗОТОПІВ ОЛОВА МЕТОДОМ СПЕКТРОСКОПІЇ ПОВНОГО ПОГЛИНАННЯ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХОДІВ ГАМОВА-ТЕЛЛЕРА В ОБЛАСТІ ЛЕГКИХ ІЗОТОПІВ ОЛОВА МЕТОДОМ СПЕКТРОСКОПІЇ ПОВНОГО ПОГЛИНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Кавацюк Мирослав Олексійович
УДК 539.165.3; 539.142.2
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХОДІВ ГАМОВА-ТЕЛЛЕРА В ОБЛАСТІ ЛЕГКИХ ІЗОТОПІВ ОЛОВА МЕТОДОМ СПЕКТРОСКОПІЇ ПОВНОГО ПОГЛИНАННЯ
01.04.16 - фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ядерної фізики Київського національного університету імені Тараса
Шевченка. Експериментальна частина роботи виконана в науково-дослідному інституті Gesellschaft fьr Schwerionenforschung, Німеччина
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Плюйко Володимир Андрійович,
фізичний факультет, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри ядерної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Прокопець Геннадій Олександрович,
природничий факультет, Національний
університет „Києво-Могилянська академія”,
професор природничого факультету.
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Стрільчук Микола Володимирович,
Інститут ядерних досліджень НАН України, старший
науковий співробітник відділу структури ядра.
Провідна установа: Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут” НАН України
Захист відбудеться “ 08 ” грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розісланий “ 04 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук _________________ Томчай С.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для розв'язку багатьох прикладних ядернофізичних проблем, а також в дослідженнях цілого ряду астрофізичних питань таких, як наприклад, еволюція наднових зірок, необхідно мати інформацію про властивості екзотичних ядер. Найдостовірніший спосіб отримання такої інформації є проведення експериментальних досліджень. Експериментально визначені властивості екзотичних ядер дозволяють також тестувати теоретичні моделі опису ядер і встановити придатність їхнього застосування. Саме такі дослідження екзотичних ізотопів олова було виконано в даній роботі, що вказує на її актуальність.
Екзотичні ядра в області 100Sn дуже цікаво досліджувати для тестування оболонкової моделі, адже 100Sn є найважчим двічі-магічним ядром із N=Z, яке розташоване біля лінії протонної нестабільності. Через близькість лінії протонної нестабільності ядра в області 100Sn нестійкі відносно -розпаду. Завдяки тому, що кількість протонів та нейтронів майже однакова, вони займають однакові оболонкові орбіталі. Таким чином, їхні хвильові функції сильно перекриваються, а це, як очікується, призводить до сильної протон-нейтронної взаємодії. В комбінації вищезгадані властивості призводять до того, що -розпад ядер в цій області відбувається через дозволений перехід Гамова-Теллера (ГТ) одного типу, що значно спрощує теоретичну інтерпретацію експериментально визначеного розподілу сили переходів та надає надійну базу для тестування оболонкової моделі.
Силу переходів ГТ можна виміряти в експерименті, досліджуючи -розпад за допомогою спектроскопії повного поглинання (використовуючи 4 детектори). Принцип роботи такої методики полягає в реєстрації повного каскаду -затриманих -променів, а не окремих переходів, що дозволяє достовірно визначити інтенсивність слабких -переходів на високозбудженні стани дочірнього ядра.
В дисертаційній роботі експериментально досліджується -розпад Гамова-Теллера та структура ядер 103,105Sn методом спектроскопії повного поглинання. Це дало змогу не тільки виміряти розподіли сили переходів ГТ для 103,105Sn, але й надійно визначити різні спектроскопічні характеристики, що стосуються -розпаду досліджуваних ядер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХОДІВ ГАМОВА-ТЕЛЛЕРА В ОБЛАСТІ ЛЕГКИХ ІЗОТОПІВ ОЛОВА МЕТОДОМ СПЕКТРОСКОПІЇ ПОВНОГО ПОГЛИНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок