Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,09 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Манько Наталія Володимирівна
УДК 376.3:616.89-008.434-053.4
ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ
ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата педагогічних наук
КИЇВ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова (м.Київ), Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Шеремет Марія Купріянівна,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, Інститут корекційної
педагогіки та психології, заступник директора з
наукової роботи
Офіційні опоненти – доктор медичних наук, професор
Костенко Ольга Романівна,
пенсіонер
кандидат педагогічних наук, доцент
Ревуцька Олена Володимирівна,
Бердянський державний університет,
соціально-педагогічний факультет,
кафедра логопедії
Провідна установа – Кам’янець-Подільський державний університет,
Інститут соціальної реабілітації та розвитку
дитини,
кафедра освітніх технологій, Міністерство освіти
і науки України, м. Кам’янець-Подільський
Захист відбудеться 20 лютого 2007 року о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України
(04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розіслано „19” січня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колупаєва А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У світовому освітньому процесі визначаються тенденції, які свідчать про значущість проблеми освіти в контексті загальної та педагогічної культури. Це зумовлює розробку нових підходів до навчання та виховання дітей, що ґрунтуються на ідеях природовідповідності та індивідуально-особистісного розвитку. Змінюється уявлення про раннє дитинство, що розглядається як найвідповідальніший період людського життя.
Сучасна стратегія розбудови дошкільної освіти в Україні відповідає Міжнародній конвенції про права людини та дитини і спрямована на реалізацію положень законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті”, Державної національної програми „Діти України”. Нові підходи до реформування концептуальних, змістовно-структурних та дидактичних засад освіти дітей раннього віку реалізовано в чинних державних програмах „Малятко”, „Дитина” та ін.
Той факт, що в Україні з кожним роком спостерігається суттєве збільшення кількості дітей раннього віку, котрі мають порушення психофізичного, зокрема мовленнєвого розвитку (Н.В.Вісневська, Синьов, В.В.Тарасун, В.В.Тищенко, М.К.Шеремет та ін.), вимагає перегляду методів та форм виховання та навчання зазначеної категорії дітей.
Сучасний етап розвитку окремих медичних галузей, корекційної педагогіки та спеціальної психології характеризується об’єднанням наукових пошуків у напрямі поглибленого вивчення загального, психічного і, зокрема, мовленнєвого розвитку дітей раннього віку для створення ефективних умов для їх усебічного розвитку з урахуванням індивідуальних, вікових та психофізіологічних особливостей, а також потенційних можливостей кожної дитини.
Аналіз літературних джерел засвідчує про наявність широкого кола клінічних досліджень, присвячених сучасним методам діагностики і подолання порушень психомоторного розвитку дітей перших років життя (Л.О.Бадалян, О.В.Головченко, Л.Т.Журба, Л.Г.Кирилова, В.Н.Кожевніков, Л.С.Персіанінов, Г.М.Савельєв, І.О.Скворцов, Г.Є.Сухарева, Е.І.Ямпольська, та ін.).
Дослідженню особливостей психічного, домовленнєвого та раннього мовленнєвого розвитку у дітей з різними вадами розвитку присвячено широке коло праць. Так, результати вивчення дітей з ранньою стадією дитячого церебрального паралічу висвітлено в роботах: Н.М.Всеволозької, М.Б.Ейдінової, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА КОРЕКЦІЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок