Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> адміністративна відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин

адміністративна відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин

Назва:
адміністративна відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
СОРОКА ЛАРИСА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 351. 761. 3
адміністративна відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин
Спеціальність: 12.00.07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права Національної академії внутрішніх справ України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, професор
Колпаков Валерій Костянтинович
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри адміністративного права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Пєтков Валерій Петрович, Кіровоградський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ, ректор;
кандидат юридичних наук, доцент
Кузьменко Оксана Володимирівна, Центр моніторингу наукової діяльності ОВС, начальник.
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України, кафедра адміністративного і господарського права, (м.Одеса).
Захист відбудеться “21” жовтня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.02 в Національній академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розісланий “20” вересня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Коваль


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним із актуальних напрямів реформування українського адміністративного права є модернізація інституту адміністративної відповідальності у тому числі у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.
За оцінкою фахівців реальна кількість осіб в Україні, що вже мають залежність від наркотичних засобів і психотропних речовин, орієнтовно становить близько 500 тис. Разом з тим, кількість осіб, які епізодично їх вживають, але ще не мають залежності, становить більше 40% від оціночної кількості тих, хто вже захворів.
Кількість правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, за останні десять років збільшилася в чотири рази. Ці дані свідчать про те, що нелегальний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на сьогодні в Україні набуває значних масштабів, стає серйозним негативним соціальним явищем.
Шляхи протидії незаконному обігу закріплені у “Комплексній програмі профілактики злочинності на 2001 – 2005 роки” та у „Концепції реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на 2002-2010 роки”, в яких одним із пріоритетних напрямів є обмеження незаконного обігу наркотичних засобів.
На жаль чинне українське антинаркотичне законодавство певною мірою зорієнтоване на фіксацію необхідності дій лише у галузі третинної профілактики, а саме, концентрує увагу на боротьбі з кримінальними структурами або примусовому лікуванні осіб з наркотичними проблемами. Але такий підхід суперечить документам Комісії ООН щодо наркотичних засобів.
Зміни законодавства щодо посилення боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин не призводять до зменшення протиправних дій у цій сфері. За даними фахівців в Україні правопорушення та злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин постійно зростають. Така ситуація обумовлює актуальність застосування адміністративно-правових засобів. За їх допомогою, крім профілактичних, здійснюється комплекс заходів, направлених на зменшення попиту і пропозицій наркотичних засобів та психотропних речовин. Таким чином об’єктивно існує необхідність у подальшому вивченні та дослідженні зазначених проблем, що обумовлює вибір теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: адміністративна відповідальність за незаконний обіг наркотичних засобів і психотропних речовин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок