Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ (ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ ДЕРЖАВИ)

РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ (ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ ДЕРЖАВИ)

Назва:
РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ (ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ ДЕРЖАВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,13 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Аніловська Ганна Ярославівна
УДК 330.342.3:330.117”714”
РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
(ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ ДЕРЖАВИ)
Спеціальність 08.01.01 - економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській комерційній академії Укоопспілки
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович,
завідувач кафедри економічної теорії Львівської комерційної академії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії
 
доктор економічних наук, професор
Грабинський Ігор Михайлович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
міжнародних економічних відносин
доктор економічних наук, професор
Трубич Степан Юрійович,
Тернопільська академія народного господарства,
професор кафедри економічної теорії
Провідна установа: Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра політичної економії обліково-економічних факультетів, м. Київ.
Захист відбудеться 29 вересня 2005 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м.Львів, просп. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 19 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Панчишин С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування в Україні змішаної економічної системи поставило перед державою та суспільством складні і масштабні проблеми. Це обумовлено тим, що процес суспільного реформування охоплює майже всі складові соціально-економічного організму, вимагає узгодженості, синхронізації дій щодо їх перетворень. Додаткова складність виникає внаслідок того, що інститути різних і несумісних економічних систем – командно-адміністративної та ринкової – погано взаємодіють, суттєво знижуючи ефективність функціонування “перехідних економік”.
Ситуація комплікується двома обставинами. По-перше, “неприродністю” економічної трансформації, що відбувається в посткомуністичних країнах. Природним слід вважати процес переходу, переростання традиційних (натуральних) економік у ринкові. Натомість, повернення на ринковий шлях розвитку з позицій центрально керованої економіки є незвичним і безпрецедентним явищем. По-друге, відсутністю теорії саме такої ринкової трансформації. Тому українським політикам та науковцям доводиться буквально “на марші” створювати теорію перебудовного процесу, формувати економічну політику та реалізовувати її на практиці.
Україна мала найкращі стартові умови для ринкових перетворень серед пострадянських країн. І в той же час продемонструвала чи не найгірші результати. Достатньо сказати, що впродовж 1991-1999 років відбувався перманентний економічний спад, причому ВВП скорочувався в середньому на 9,5 відсотка щорічно. На кінець періоду він становив лише 38 відсотків від рівня 1990 року. Це є свідченням того, що в керівництві соціально-економічними перетвореннями в країні були допущені серйозні прорахунки та помилки.
Економічна трансформація вимагає кваліфікованого наукового супроводу, розробки довготривалої стратегії розвитку. Це дозволить відійти від політики реагування на окремі кризові явища (“латання дірок”), від короткотермінових, часто непослідовних та суперечливих рішень. Успіх справи може забезпечити лише комплексна програма еволюційних перетворень централізованої планової економіки в ринкову, розрахована на тривалий період, та рішуча її реалізація.
На етапі ринкової трансформації першорядної ваги набуває якість економічної політики. Вона забезпечується чітким визначенням кінцевої моделі економіки, правильно вибраною траєкторією розвитку, добором та використанням відповідних економічних інструментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ (ЕКОНОМІЧНА РОЛЬ ДЕРЖАВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок